ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

15. kolejka PlusLigi - w czołówce bez zmian

Fot. Press Focus
Za nami 15. kolejka rozgrywek PlusLigi, w której obyło się bez niespodzianek. Faworyci - w tym ONICO Warszawa - zgodnie wygrali swoje mecze, a w ścisłej czołówce tabeli utrzymał się stan sprzed tej serii spotkań.

15. kolejka PlusLigi zaczęła się w piątek w Będzinie, gdzie miejscowy MKS podejmował faworyzowaną PGE Skrę Bełchatów. Goście nie dali jednak rywalom większych szans i w niewiele ponad godzinę rozstrzygnęli spotkanie wygrywając 3:0.

Tego samego dnia GKS Katowice gościł u siebie Trefla Gdańsk. Przed 15. kolejką obie drużyny sąsiadowały w tabeli, ale to gdańszczanie byli wyżej. Piątkowe spotkanie zmieniło jednak ten układ, bo ekipa ze Śląska wygrała za trzy punkty – 3:1 – i przeskoczyła rywali w klasyfikacji.

W sobotę w PlusLidze oglądaliśmy tylko jeden mecz, za to jaki! Na Torwarze siatkarze ONICO Warszawa mierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów. I choć wielu spodziewało się wyrównanego starcia, to nasza drużyna w wielkim stylu rozbiła zespół przyjezdnych wygrywając 3:0, a MVP tego spotkania został bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew.

Siatkarska niedziela zaczęła się od rywalizacji w Radomiu. Gospodarze – ekipa Cerrad Czarnych – po bardzo wyrównanej walce pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:2, dzięki czemu utrzymała wysokie, czwarte miejsce w tabeli rozgrywek. Kilka godzin później znów obserwowaliśmy długie, bo pięciosetowe starcie – tym razem między Chemikiem Bydgoszcz, a Cuprum Lubin. W tym meczu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:2.

15. kolejka zakończyła się w poniedziałek w Jastrzębiu, gdzie Jastrzębski Węgiel mierzył się z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Gospodarze wygrali 3:1 i nie odstępują na krok ONICO – do stołecznych tracą zaledwie punkt. W tej serii spotkań pauzował lider, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mimo to i tak ma dość znaczną przewagę w tabeli nad resztą stawki, bo w tym sezonie nie przegrała ani jednego meczu.

W ścisłej czołówce zmian nie było – ZAKSA, ONICO, Jastrzębski i Cerrad Czarni utrzymali swoje miejsca w tabeli. Awans zanotowała z kolei PGE Skra, która wskoczyła na piątą lokatę kosztem Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Natomiast w dolnej części klasyfikacji GKS i Chemik wyprzedziły gdańskiego Trefla.