ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

17. kolejka PlusLigi - Wyścig o drugie miejsce trwa w najlepsze

Fot. Jakub Ćmil
Kolejny weekend z rozgrywkami PlusLigi za nami. W 17. kolejce swoje spotkania pewnie wygrały zespoły ONICO Warszawa i Jastrzębskiego Węgla, które walczą o drugie miejsce w tabeli. Z kolei dość niespodziewaną porażkę poniosła PGE Skra Bełchatów.

17. kolejka PlusLigi zaczęła się już w środę 30 stycznia, kiedy to Aluron Virtu Warta Zawiercie we własnej hali podejmował Chemika Bydgoszcz. Gospodarzy nie trzeba było dodatkowo motywować na to spotkanie, bowiem cały czas walczą oni o utrzymanie w czołowej szóstce tabeli, gwarantującej start w fazie play-off. Poza tym niejednokrotnie pokazali, że przy swoich kibicach gra im się znakomicie. Nie inaczej było w środę. Choć przegrali pierwszego seta, to po zaciętej rywalizacji wygrali trzy kolejne i zapisali na swoim koncie komplet punktów.

W piątek zwycięstwo odniosła kolejna drużyna, która grała w roli gospodarza. Ekipa Cuprum Lubin gościła u siebie GKS Katowice, a mecz miał niemalże identyczny przebieg, jak ten w Zawierciu. Przyjezdni wygrali pierwszą partię, ale później lubinianie zdecydowanie dominowali i pewnie wygrali każdego z kolejnych setów, a cały mecz 3:1.

Siatkarska sobota zaczęła się od starcia w Olsztynie, gdzie Indykpol AZS grał z PGE Skrą Bełchatów. Faworytami byli podopieczni Roberto Piazzy i mecz rozpoczął się po ich myśli, bo wygrali pierwszego seta. Później było już tylko gorzej. Wyjątkowo zmotywowani i dobrze grający rywale zwyciężyli 3:1, a kibicom w pamięci zapadnie z pewnością druga partia, która należała do najdłuższych w tym sezonie - zakończyła się wynikiem 36:34 dla Indykpolu.

Nas oczywiście najbardziej interesowało drugie ze spotkań rozgrywanych 2 lutego. Na Torwarze ONICO Warszawa walczyło z Cerradem Czarnymi Radom o podtrzymanie serii zwycięstw we własnej hali. Udało się to w wielkim stylu. Stołeczni nie dali gościom najmniejszych szans, wygrali pewnie 3:0 i umocnili się na pozycji wicelidera PlusLigi. MVP meczu wybrany został nasz libero, Damian Wojtaszek.

Ale dla fanów ONICO nie był to koniec emocji w ten weekend. W niedzielę swój mecz rozgrywał bowiem Jastrzębski Węgiel, który w ligowej tabeli plasuje się tuż za plecami warszawian. Zespół Roberto Santilliego we własnej hali gościł MKS Będzin i spokojnie wygrał 3:0. A do stołecznych traci obecnie tylko punkt.

W międzyczasie rozegrane zostały dwa dodatkowe spotkania - w piątek w zaległym meczu 14. kolejki Aluron Virtu Warta Zawiercie rozbił na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0, a w niedzielę w rozegranym awansem starciu 18. kolejki Trefl Gdańsk na wyjeździe nie dał szans Chemikowi Bydgoszcz wygrywając 3:0.

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Liderem pozostaje ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, choć w miniony nie rozgrywała spotkania ligowe (mecz z Treflem Gdańsk przełożon na 5 marca). Drugie miejsce zajmuje ONICO Warszawa, które wyprzedza Jastrzębski Węgiel. Aluron Virtu Warta Zawiercie wskoczył na czwartą pozycję kosztem Cerradu Czarnych Radom. W dolnej części klasyfikacji Trefl Gdańsk wyprzedził Chemika Bydgoszcz, a Cuprum Lubin Asseco Resovię Rzeszów.