18. kolejka PlusLigi: Faworyci znów nie zawiedli

Za nami 18. kolejka PlusLigi, która w większości rozgrywana była w środku tygodnia. Swoje mecze wygrali faworyci tacy jak ONICO Warszawa czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a w najciekawszym starciu tej serii spotkań Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów.

18. kolejka rozpoczęła się już w niedzielę 3 lutego. Pierwszym meczem tej serii spotkań było starcie Chemika Bydgoszcz z Treflem Gdańsk w hali Łuczniczka, ale kibice, którzy przyszli na trybuny, nie spędzili tam zbyt dużo czasu. Goście nie dali bowiem rywalom najmniejszych szans i pewnie wygrali w trzech krótkich setach.

Dwa dni później – we wtorek – w Będzinie doszło do starcia dwóch ostatnich drużyn w tabeli, czyli miejscowego MKS-u z Asseco Resovią Rzeszów. Gospodarze w pierwszej partii zaskoczyli przeciwników, bo niespodziewanie wygrali, ale później szło im już dużo gorzej. Drużyna z Podpromia była zdecydowanie lepsza w kolejnych setach i zainkasowała trzy punkty wygrywając 3:1.

Na parkietach PlusLigi najwięcej działo się w środę 6 lutego, bo wtedy odbyły się aż trzy spotkania. Pierwszym z nich była rywalizacja GKS-u Katowice z ONICO Warszawa. Stołeczni siatkarze po zwycięstwie u siebie z Radomiem potwierdzili zwyżkową formę i znów wygrali za trzy punkty. Problemy mieli tylko w drugim secie, którego przegrali 24:26. Poza nim gospodarze nie mieli argumentów w starciu z dobrze grającą drużyną Stephane’a Antigi. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek.

Niemalże równolegle odbywał się mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn. Najlepsza drużyna tego sezonu zaczęła od pewnego zwycięstwa w  pierwszym secie, ale już w drugim miała ogromne problemy. Goście postawili się liderowi i wygrali partię 35:33. Później jednak nie potrafili się już odgryźć i cały mecz zakończył się triumfem ZAKSY 3:1.

Wreszcie o 20:30 rozpoczął się prawdziwy hit tej serii spotkań. PGE Skra Bełchatów w Hali Energia podejmowała Jastrzębski Węgiel i trzeba przyznać, że kibice zgromadzeni na trybunach przeżyli tego wieczoru naprawdę sporo emocji. Goście wygrali pierwszego seta, w kolejnym lepsi byli miejscowi, ale po dwóch kolejnych bardzo zaciętych partiach górą okazali się jednak podopieczni Roberto Santilliego, którzy dzięki zwycięstwu 3:1 nie odstępują na krok ONICO w walce o drugie miejsce w lidze.

Na zakończenie kolejki Cerrad Czarni Radom pokonali u siebie Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1, dzięki czemu przeskoczyli „Jurajskich Rycerzy” w tabeli PlusLigi. W jej ścisłej czołówce żadne zmiany nie zaszły, ale w dolnej części klasyfikacji już tak. Przede wszystkim spory awans zaliczyła Asseco Resovia, która obecnie zajmuje dziesiątą pozycję. Trefl dzięki pokonaniu Chemika zmienił go na dziewiątej lokacie, a spadek zaliczyła ekipa Cuprum Lubin.

18. kolejka PlusLigi

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 24:26, 21:25)

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:22, 15:25, 15:25, 23:25)

GKS Katowice – ONICO Warszawa 1:3 (22:25, 26:24, 18:25, 15:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18, 33:35, 25:20, 25:22)

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:27, 25:20, 23:25, 27:29)

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 30:28)