ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

43. urodziny Stephane'a Antigi

Fot. Jakub Ćmil
3 lutego 1976 roku we francuskiej miejscowości Suresnes na świat przyszedł Stephane Antiga. Szkoleniowiec ONICO Warszawa obchodzi dziś swoje 43. urodziny. Wszystkiego najlepszego, trenerze!

Stephane Antiga na przełomie XX i XXI wieku był jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy na świecie. Wraz z reprezentacją Francji dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo Europy i raz brązowy medal mistrzostw świata.

Największy sukces odniósł jednak jako trener reprezentacji Polski. W 2014 roku podczas rozgrywanego w naszym kraju mundialu wywalczył złoto. Z drużyną narodową rozstał się po igrzyskach olimpijskich w 2016 roku i jakiś czas później rozpoczął pracę w kadrze Kanady.

Przed sezonem 2017/2018 ogłoszono, że będzie nowym trenerem zespołu ONICO. W tamtych rozgrywkach stołeczni długo utrzymywali się w czołówce, ale ostatecznie nie awansowali do fazy play-off i zajęli ósmą pozycję. Obecnie plasują się na drugim miejscu w tabeli PlusLigi. Ponadto drużyna z Warszawy pod wodzą francuskiego szkoleniowca dwukrotnie docierała do półfinału Pucharu Polski.

Po wygranym meczu z Cerradem Czarnymi Radom upominek, w postaci limitowanego zegarka marki Balticus, ufundowanego przez właściciela sklepów Time&More, wręczył francuskiemu trenerowi prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek, a kibice zgromadzeni w hali Torwar odśpiewali gromkie "Sto lat!".

Trenerze, z okazji urodzin życzymy dużo zdrowia i wielu sukcesów. Wszystkiego najlepszego!