ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Aleksander Śliwka kontuzjowany


Aleksandra Śliwkę, podstawowego przyjmującego AZS Politechniki Warszawskiej, czeka sześciotygodniowa przerwa w treningach. Młody zawodnik w trzecim secie ostatniego meczu Inżynierów - przeciwko LOTOSOWI Trefl Gdańsk - nabawił się kontuzji lewej stopy.


Aleksander Śliwka przeszedł wszystkie niezbędne badania. Potwierdziły one pierwszą diagnozę: nasz zawodnik doznał skręcenia stawu poprzecznego stępu w lewej stopie. - Zgodnie z zaleceniami naszych klubowych lekarzy - Mateusza Dawidziuka i Adriana Rymarczyka - konieczna jest przerwa. Kontuzja wyłączy Śliwkę z treningów na sześć tygodni - poinformował Robert Kozłowski, fizjoterapeuta AZS Politechniki Warszawskiej.

Po kontuzji Aleksandra Śliwki AZS Politechnika Warszawska została z trzema przyjmującymi: Jakubem Radomskim, Dominikiem Depowskim i Szymonem Gregorowiczem. Trener Jakub Bednaruk w razie potrzeby będzie mógł też skorzystać z usług Michała Filipa, który obecnie gra jako atakujący. - Są też dobre wiadomości. Do formy po kontuzji mięśni brzucha wraca Artur Szalpuk - uśmiechnął się Robert Kozłowski.

Najbliższy mecz AZS Politechnika Warszawska rozegra w czwartek 4 grudnia. W Arenie Ursynów podejmie wówczas Transfer Bydgoszcz. - Brak Olka będzie odczuwalny, ale nasze aspiracje są wciąż takie same: chcemy po raz drugi w tym sezonie pokonać Transfer - zapewnił Mateusz Sacharewicz. - Zapraszam kibiców do Areny Ursynów. Doping jest nam bardzo potrzebny - zakończył.


Fot.: Tomasz Adamaszek