Aleksander Śliwka nowym Inżynierem


Aleksander Śliwka zasilił drużynę 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej. Dziewiętnastoletni przyjmujący, uchodzący za jeden z największych talentów polskiej siatkówki, podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt.


- To dla mnie ważny dzień. Spełnia się moje marzenie: od października będę występował w PlusLidze - skomentował zadowolony Śliwka. - Nie mogę obiecać, że dzięki mnie 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska wygra każdy mecz, bo... nie wiem, jak często będę pojawiał się na boisku - uśmiechnął się. - Zrobię wszystko, aby wskoczyć do szóstki. A później - żeby pomóc zespołowi w boju o jak najwyższą lokatę w rozgrywkach - dodał.

Aleksander Śliwka o miejsce w wyjściowym składzie Politechniki będzie walczył ze swoim kolegą z reprezentacji Polski juniorów - Arturem Szalpukiem. - Szalpuk ma już małe doświadczenie, a Śliwka dopiero zadebiutuje w PlusLidze. Jestem pewna, że zdrowa rywalizacja między nimi na treningach będzie ekscytująca nie tylko dla nich samych, ale też dla kibiców - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Nasza drużyna jest kuźnią talentów. Olek pod okiem trenera Jakuba Bednaruka wiele się nauczy - zapewniła.

Aleksander Śliwka do Warszawy trafił na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów. W sezonie 2013/2014 występował w ekipie SMS PZPS Spała, i to z sukcesami. Został bowiem mistrzem Młodej Ligi i najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Jest wychowankiem Spartakusa Jawor i reprezentantem Polski. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy kadetów i brązowy medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.


Fot.: Paulina Preś