ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Aleksander Śliwka nowym Inżynierem


Aleksander Śliwka zasilił drużynę 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej. Dziewiętnastoletni przyjmujący, uchodzący za jeden z największych talentów polskiej siatkówki, podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt.


- To dla mnie ważny dzień. Spełnia się moje marzenie: od października będę występował w PlusLidze - skomentował zadowolony Śliwka. - Nie mogę obiecać, że dzięki mnie 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska wygra każdy mecz, bo... nie wiem, jak często będę pojawiał się na boisku - uśmiechnął się. - Zrobię wszystko, aby wskoczyć do szóstki. A później - żeby pomóc zespołowi w boju o jak najwyższą lokatę w rozgrywkach - dodał.

Aleksander Śliwka o miejsce w wyjściowym składzie Politechniki będzie walczył ze swoim kolegą z reprezentacji Polski juniorów - Arturem Szalpukiem. - Szalpuk ma już małe doświadczenie, a Śliwka dopiero zadebiutuje w PlusLidze. Jestem pewna, że zdrowa rywalizacja między nimi na treningach będzie ekscytująca nie tylko dla nich samych, ale też dla kibiców - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Nasza drużyna jest kuźnią talentów. Olek pod okiem trenera Jakuba Bednaruka wiele się nauczy - zapewniła.

Aleksander Śliwka do Warszawy trafił na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów. W sezonie 2013/2014 występował w ekipie SMS PZPS Spała, i to z sukcesami. Został bowiem mistrzem Młodej Ligi i najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Jest wychowankiem Spartakusa Jawor i reprezentantem Polski. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy kadetów i brązowy medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.


Fot.: Paulina Preś