Aleksander Śliwka odchodzi z Politechniki


Aleksander Śliwka opuszcza AZS Politechnikę Warszawską. Młody i utalentowany przyjmujący przed sezonem 2015/2016 wróci do swojego macierzystego klubu - Asseco Resovii Rzeszów.


- Miałem cichą nadzieję jeszcze przez rok popracować z Olkiem. To świetny chłopak. Ma duże umiejętności i silny charater. Niestety - Asseco Resovia wzywa - poinformował trener Jakub Bednaruk. - Czuję się tak, jak by mi syn z rodzinnego domu odchodził - dodał. - Przyzwyczaiłem się już do faktu, że po dobrym sezonie AZS Politechnikę Warszawską opuszczają najlepsi zawodnicy. Spodziewałem się, że Olek przeniesie się na Podkarpacie, wiem więc już, kogo chcę sprowadzić na jego miejsce - wyjaśnił szkoleniowiec.

Aleksander Śliwka z Politechniką związał się przed sezonem 2014/2015. Do stolicy wypożyczyła go właśnie Asseco Resovia Rzeszów, z którą zawodnik ma kontrakt obowiązujący do 2018 roku. - Chcieliśmy zatrzymać Olka, ale nie mogliśmy nic zrobić. Dziękujemy mu więc za udaną współpracę i życzymy powodzenia w walce o najwyższe cele - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Jestem pewna, że ten siatkarz już niebawem będzie filarem polskiej reprezentacji - zakończyła.


Fot.: Tomasz Adamaszek