ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Andrzej Wrona najlepszym siatkarzem kwietnia

Fot. Jakub Ćmil
Głosami kibiców ONICO Warszawa Andrzej Wrona wybrany został najlepszym siatkarzem stołecznej drużyny w kwietniu 2019. W głosowaniu środkowy ONICO wyprzedził Piotra Łukasika i Nikołaja Penczewa.

W kwietniu ONICO Warszawa rozegrało cztery mecze - trzy spotkania półfinałowe PlusLigi z Jastrzębskim Węglem i pierwszy mecz finału z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.  Pierwsze starcie z ekipą JW stołeczni rozegrali na Torwarze, jednak mocno osłabieni - brakiem Bartosza Kurka, a po pierwszym secie także Bartosza Kwolka. Dzięki temu to rywale cieszyli się ze zwycięstwa 3:1. W drugim meczu ONICO pokazało jednak ogromną klasę, wygrywając na wyjeździe aż 3:0 (MVP: Nikołaj Penczew). Decydujące o awansie do finału spotkanie również wygrali stołeczni, choć emocji było już znacznie więcej. Warszawianie zwyciężyli po tie-breaku, a statuetka MVP powędrowała w ręce Piotra Łukasik. Po zaledwie trzech dniach przyszedł czas na finał - pierwsze spotkanie z ZAKSĄ - choć wydaje się to niemożliwe - było jeszcze bardziej emocjonujące niż to z Jastrzębskim, jednak zakończyło się wygraną ZAKSY 3:2.

Andrzej Wrona w sezonie 2018/2019 rozegrał 29 ligowych spotkań, w których zdobył 217 punktów. Na jego dorobek złożyły się trzy asy serwisowe, 133 punktowe ataki i 81 bloków, co uczyniło go najlepszym blokującym sezonu!

Nagrody dla najlepszego siatkarza miesiąca ufundowali: właściciel sklepów Time & More oraz firmy Łuksza i Caffe Grano.