Andrzej Wrona siatkarzem AZS Politechniki Warszawskiej!

Andrzej Wrona siatkarzem AZS Politechniki Warszawskiej!

Andrzej Wrona będzie w sezonie 2016/2017 siatkarzem AZS Politechniki Warszawskiej! Mistrz świata ze stołecznym klubem związał się rocznym kontraktem.

Nowy środkowy przedstawiony został podczas konferencji prasowej. – Bardzo cieszę się, że będę reprezentować klub z mojego rodzinnego miasta. Od zawsze chciałem grać w Warszawie – powiedział Andrzej Wrona. – Zależało mi na tym, żeby grać troszkę więcej niż w ostatnim sezonie w PGE Skrze Bełchatów. Chciałem też pracować z trenerem… panem trenerem Bednarukiem – uśmiechnął się. – Wcześniej kilka razy rozmawialiśmy o tym, że miło byłoby w przyszłości spotkać się w jednej drużynie. Udało się! – dodał. – Jednocześnie chciałem bardzo podziękować za trzy owocne lata zarządowi PGE Skry Bełchatów. Był to dla mnie fenomenalny okres w życiu. Wiele się nauczyłem, poznałem wielu fantastycznych ludzi – i w drużynie, i poza nią, a także wśród kibiców. Dziękuję za otrzymaną szansę. Jestem dumny, że mogłem pracować w tak wielkim klubie – stwierdził.

Wrona zarządowi PGE Skry Bełchatów wdzięczny jest nie tylko za udaną współpracę, ale i za formę jej zakończenie. Klub z Bełchatowa bowiem zgodził się rozwiązać kontrakt z mistrzem świata. – Andrzej w sezonie 2016/2017 miał być jeszcze naszym zawodnikiem, ale chciał więcej czasu spędzać na boisku. Otrzymał ofertę z AZS Politechniki i poprosił nas o rozwiązanie umowy. Przystaliśmy na to – skomentował Grzegorz Stawinoga, wiceprezes KPS Skra Bełchatów SA. – Decyzja, choć niełatwa, nie mogła być inna. W naszym zespole rywalizacja na środku siatki była bardzo mocna. W tej chwili mamy u siebie najlepszego środkowego Ligi Światowej – Srećko Lisinaca, będącego w świetnej formie przyjaciela Andrzeja – Karola Kłosa oraz młodego i obiecującego Mariusza Marcyniaka – przypomniał. – Andrzeju, dziękuję Ci za te trzy lata nie tylko jako zawodnikowi, ale też jako przyjacielowi – zakończył.

Andrzej Wrona ma 27 lat. Siatkarską karierę rozpoczął w Metrze Warszawa. Z klubem tym wywalczył mistrzostwo Polski kadetów i srebrny medal w tej kategorii wiekowej oraz brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Jego pierwszym seniorskim klubem była Legia Warszawa, w której spędził dwa sezony. Następnie przeniósł się do AZS-u Częstochowa, w barwach którego zadebiutował w PlusLidze. W 2010 roku związał się kontraktem z Delectą Bydgoszcz, a trzy lata później – z PGE Skrą Bełchatów. Z klubami z Częstochowy i Bełchatowa walczył o najwyższe cele: w 2008 roku został wicemistrzem Polski i zdobył Puchar Polski, a w latach 2015 i 2016 zawiesił na swojej szyi brązowe krążki krajowego czempionatu. Najbardziej owocny był dla niego zaś 2014 rok. Zdobył wówczas mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i – co najważniejsze – został siatkarskim mistrzem świata.

 

Fot. Jakub Ćmil, www.azspw.com

Leave a Reply