Antiga, Wojtaszek i Firlej o meczu w Rzeszowie

Antiga, Wojtaszek i Firlej o meczu w Rzeszowie

– Po chłopakach widać, że gra w tym zespole daje im dużo satysfakcji – powiedział po wielkim zwycięstwie z Asseco Resovią Rzeszów (3:0) w 12. kolejce PlusLigi szkoleniowiec ONICO Warszawa, Stephane Antiga.

Stephane Antiga: – W Rzeszowie gra się bardzo przyjemnie, jest fajna hala i dużo kibiców. Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani, zagraliśmy świetnie w przyjęciu, popełniliśmy mało błędów i nie pozwoliliśmy Lemańskiemu skutecznie blokować. Jestem zadowolony z całej drużyny, gramy coraz lepiej i przenosimy zagrania z treningów na mecze. Po chłopakach widać, że gra w tym zespole daje im dużo satysfakcji. Jesteśmy mocniejsi, ale każdy mecz będzie trudny, bo liga jest bardzo wyrównana. Przed nami dwa dni wolnego i wracamy do pracy.

Damian Wojtaszek: – Mam duży sentyment do tego miejsca. Chciałbym podziękować kibicom i szefom klubu za bardzo miłe powitanie i drobne upominki. Odnośnie meczu – w trakcie spotkania byłem bardzo zmotywowany i chciałem pokazać się z jak najlepszej strony. Nie spodziewałem się jednak, że to potoczy się tak szybko. Kontrolowaliśmy ten mecz od początku do końca. Decydujące były zagrywka i przyjęcie. U nas to dobrze funkcjonowało, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki i mogliśmy grać to, co potrafimy. Może rywale zaczęli trzeciego seta bardziej przybici, ale my byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że musimy wyjść jeszcze bardziej zmobilizowani i to zrobiliśmy.

– Nie mówmy, że złapaliśmy wiatr w żagle i teraz będziemy wygrywali wszystkie mecze. Każdy mecz jest inny, liga szybko to weryfikuje. Cieszę się, że z takimi rywalami jak Resovia i Jastrzębie wygrywamy za trzy punkty, bo te drużyny walczą o medale. My walczymy o coś innego, ale może się zdarzyć tak, że jeśli będziemy w tej czołowej szóstce, zagramy o coś więcej.

Jan Firlej: – Nasza gra była dziś poukładana, przemyślana, zrealizowaliśmy plan na to spotkanie. Dobre przyjęcie i konsekwencja to był klucz do tego, żeby wywieźć stąd trzy punkty. Liga jest bardzo wyrównana, nie możemy pozwolić sobie na moment dekoncentracji czy rozluźnienia. Nie boimy się żadnego z przeciwników, z Olsztynem zrobimy wszystko, żeby wygrać za trzy punkty.

Fot. PressFocus