ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Antoine Brizard następcą Pawła Zagumnego w ONICO Warszawa

W sezonach 2017/2018 i 2018/2019 grą ONICO Warszawa kierować będzie Antoine Brizard. Reprezentant Francji zastąpi w stolicy Pawła Zagumnego, który zdecydował się przejść na siatkarską emeryturę. - Młodego Francuza w swoim zespole bardzo chciał mieć trener Stéphane Antiga. Jego umiejętności i potencjał docenił także Paweł Zagumny, który zawodniczy strój zamienił na biurko dyrektora sportowego naszego klubu - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. - Szybko doszliśmy więc do porozumienia i podpisaliśmy dwuletni kontrakt. Bardzo się z tego cieszymy - dodała. - Antoine Brizard o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Jankiem Firlejem, który w poprzednim sezonie przeszedł chrzest bojowy i zostaje z nami - przypomniała. Z parafowania umowy zadowolony był także sam zawodnik. - Gra w Polsce zawsze była moim marzeniem. Teraz będę mógł je spełnić - uśmiechnął się. - Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja z PlusLigi przyjdzie tak szybko - przyznał. - Kiedy dostałem ofertę z ONICO Warszawa, nie wahałem się długo. To projekt stworzony dla mnie! Do tego będę miał przyjemność pracować ze Stéphanem Antigą, który był doskonałym siatkarzem i jest świetnym trenerem - skomentował. Antoine Brizard ma dopiero dwadzieścia dwa lata, a już dobija się do pierwszego składu reprezentacji Francji. - To materiał na klasowego rozgrywającego i solidne wzmocnienie naszego klubu - ocenił Paweł Zagumny. - Po dobrym sezonie w lidze francuskiej, przyszedł czas na Polskę. Z Brizardem wiążemy duże nadzieje. Nie będzie przesadą, jak nazwę go przyszłością rozegrania w Europie. Wierzę, że talent Francuza w PlusLidze będzie rósł bardzo szybko - zakończył. Antoine Brizard mierzy 194 cm. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez ostatnie dwa sezony zaś bronił barw Spacer's Tuluza, z którym wywalczył niedawno wicemistrzostwo Francji. ONICO Warszawa będzie pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.