Antoine Brizard przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa!

Antoine Brizard przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa!

Antoine Brizard pozostanie w Warszawie przez kolejne dwa sezony! Francuski rozgrywający to drugi zawodnik, który przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa. 

Antoine Brizard profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez poprzednie dwa sezony bronił zaś barw Spacer’s Tuluza, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. ONICO Warszawa jest pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.

W obecnym sezonie dwudziestotrzyletni rozgrywający uznawany jest za jedno z największych objawień PlusLigi. Francuz skutecznie zastąpił Pawła Zagumnego i pewnie dowodzi grą stołecznego klubu. Po dwudziestu kolejkach rozgrywek Brizard ma na swoim koncie aż 93 punkty. Francuski rozgrywający jest jednym z najlepiej serwujących zawodników ligi – do tej pory zdobył w tym elemencie 29 oczek, co daje mu trzecią pozycję w rankingu.

Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10”. Szybko zaaklimatyzował się w Warszawie i mimo że nie miał możliwości przepracowania z zespołem całego okresu przygotowawczego, świetnie wkomponował się do drużyny. Brizard jest dziś kluczową postacią ONICO, reprezentantem kraju i cieszymy się, że pozostanie z nami przez kolejne dwa sezony ― powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

Brizard to także nadzieja francuskiej reprezentacji. Rozgrywający ONICO Warszawa występuje w trójkolorowych barwach od 2017 roku. Wraz z kadrą Francji zdobył złoto Ligi Światowej oraz srebrny medal Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. O występy w podstawowej szóstce rywalizuje z Benjaminem Toniuttim, rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Antoine Brizard i Bartosz Kwolek przedłużyli kontrakty z ONICO Warszawa. Fot. PressFocus

Wczoraj kontrakt z ONICO Warszawa przedłużył także przyjmujący Bartosz Kwolek. Obaj siatkarze będą bronić barw stołecznego klubu przez następne dwa sezony.

fot. Jakub Ćmil