ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Araujo i Kwolek po meczu z GKS-em

Fot. PressFocus
We wtorek 4 grudnia siatkarze ONICO Warszawa pokonali przed własną publicznością GKS Katowice 3:1. Spotkanie z katowiczanami podsumowali dla nas Rafael Araujo i Bartosz Kwolek.

Rafael Araujo: Dzisiaj wszyscy zagraliśmy dobrze, to była nasza siła. Mieliśmy kilka trudnych momentów, jednak razem udało nam się przez nie przejść i to było kluczowe w odniesieniu tego zwycięstwa. Każdy dołożył coś od siebie - na zagrywce czy w ataku.

Pierwszy set zaczęliśmy zbyt nerwowo. Popełniliśmy trochę błędów i w odbiorze, i w ataku. Później jednak udało nam się przejąć kontrolę nad meczem, najpierw doprowadziliśmy do wyrównanej gry, a potem udawało się szybko budować naszą przewagę. GKS trochę nas zaskoczył, zwłaszcza w pierwszym secie. Dobrze zagrywali, mieli wsparcie w graczach  rezerwowych. Byliśmy przygotowani na to, że będzie to ciężkie spotkanie.

To bardzo ważne trzy punkty, także dla naszej pewności siebie. Wiemy jednak, że mecz w Gdańsku będzie trudny. Rywale mają bardzo dobrego skrzydłowego – Macieja Muzaja, wygrali ostatnio sporo meczów. U siebie zagrywają dobrze, to bardzo solidny i konsekwentny zespół. Musimy zneutralizować ich najmocniejsze punkty.