ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Arcyważny mecz Politechniki z Transferem


Przed siatkarzami AZS Politechniki Warszawskiej arcyważny mecz. W piątek 7 lutego w dwudziestej kolejce PlusLigi na wyjeździe zmierzą się z Transferem Bydgoszcz.


AZS Politechnika Warszawska, jak i Transfer Bydgoszcz wciąż walczą o awans do fazy play-off. Na pięć kolejek przed końcem fazy zasadniczej bliżej celu są Inżynierowie, którzy z dwudziestoma dwoma punktami na koncie zajmują siódme miejsce w tabeli (w play-off zagra osiem najlepszych drużyn). Transfer zgromadził piętnaście „oczek” i jest dziesiąty. W walce liczą się też LOTOS Trefl Gdańsk (dziewiętnaście punktów, ósme miejsce) i Effector Kielce (osiemnaście punktów, dziewiąte miejsce). - Zwycięstwo w Bydgoszczy przybliży nas do upragnionego celu - stwierdził Maciej Pawliński, kapitan Politechniki. - Choć gramy w kratkę, jestem dobrej myśli. Musimy wyjść na boisko bardzo skoncentrowani i walczyć o każdą piłkę - dodał.

O sile ekipy Transferu Bydgoszcz stanowią amerykańscy skrzydłowi - Carson Clark i Garrett Muagututia oraz rozgrywający - Paweł Woicki, którzy nad Brdę przyjechali dopiero kilka tygodni temu, już w trakcie sezonu. - Zaprosiłbym Was do siebie, ale do 21 jesteśmy wrogami. A później zapraszam do siebie - napisał na Twitterze Woicki, który do końca października 2013 roku reprezentował Politechnikę. - Ja znam Pawła, Paweł zna mnie. Żadnych taktycznych niespodzianek więc nie będzie. Kluczem do zwycięstwa może okazać się mentalność - powiedział trener Jakub Bednaruk.

Mecz rozpocznie się o 18.00. Poprowadzą go Marek Lagierski i Wojciech Maroszek. Komisarzem będzie Krzysztof Ratajczak, a kwalifikatorem - Jacek Spisak. Transmisję z hali Łuczniczka przeprowadzi Polsat Sport.


Fot. Tomasz Adamaszek