ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Artur Szalpuk w reprezentacji Polski


W poniedziałek 7 kwietnia w Spale rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów. W jej składzie znaleźli się Artur Szalpuk oraz dwaj siatkarze młodej AZS Politechniki Warszawskiej - Bartłomiej Lemański i Paweł Halaba.


Artur Szalpuk jest jednym z największych objawień sezonu 2013/2014 PlusLigi. Przebojem wdarł się do podstawowego składu Politechniki. W meczach przeciwko dużo bardziej doświadczonym zawodnikom radził sobie doskonale, zyskując dzięki temu ogromną sympatię kibiców. Bartłomiej Lemański i Paweł Halaba z kolei to podpory drużyny młodej Politechniki. Pierwszy z nich gra na pozycji środkowego, a drugi jest przyjmującym.

Reprezentacja Polski juniorów przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy, który w dniach 24-28 kwietnia rozegrany zostanie we Włoszech. Rywalami Polaków będą tam gospodarze oraz Austriacy, a bilet do Czech i na Słowację, gdzie odbędzie się czempionat, otrzyma jedynie zwycięzca.


Fot.: Tomasz Adamaszek