ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Artur Udrys: O aklimatyzację się nie martwię

Fot. PressFocus
- Staram się trochę mówić po Polsku, ten język nie różni się bardzo od mojego ojczystego, dlatego o aklimatyzację się nie martwię - mówi Artur Udrys, nowy atakujący ONICO Warszawa.

- Wybrałem ONICO, bo PlusLiga to bardzo ciekawa i silna liga. To dla mnie doskonała możliwość do rozwoju, gry, ale też osiągania jak najlepszych wyników i sukcesów. Ponadto w Warszawie jest mocna drużyna, w której panuje duża rywalizacja, a występy w takim zespole to też spore wyzwanie.

- Polska sąsiaduje z Białorusią, więc stosunkowo nieduża odległość do mojego domu rodzinnego była też dużym plusem. Poza tym staram się coraz więcej mówić po polsku, ten język nie różni się w aż tak znacznym stopniu od mojego ojczystego, dlatego o aklimatyzację się nie martwię. Gdy grałem w Korei czy Chinach bariera językowa była naprawdę duża, dlatego trudniej było się komunikować, znaleźć przyjaciół itd. Wierzę, że w Polsce – podobnie jak w Rosji, gdzie występowałem ostatnio – takiego problemu nie będzie.

- Cele drużynowe na najbliższy sezon? To pytanie do trenera, który zna warunki, zawodników i ich możliwości. A dla mnie najważniejsze jest robienie tego, co potrafię najlepiej. Chcę pokazywać się z dobrej strony na treningach i w meczach.

- Grałem już w Polsce, występowałem w Częstochowie kilka lat temu i powrót do tego kraju, tej ligi, będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem. Szczególnie, że teraz występuję na innej pozycji, bo podczas mojego poprzedniego pobytu w PlusLidze grałem jako środkowy. Mam nadzieję, że teraz w roli atakującego w odpowiedni sposób zaprezentuję swoje umiejętności.