ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Aż czterech Inżynierów w reprezentacji

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski juniorów, podał szeroki skład drużyny narodowej, która od 10 lipca przygotowywać się będzie do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Wśród jego wybrańców znalazło się aż czterech zawodników 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej.

W kadrze znaleźli się przyjmujący - Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka, rozgrywający - Krzysztof Bieńkowski i środkowy - Bartłomiej Lemański. - Wiedzieliśmy, że to bardzo zdolni chłopcy. Teraz są podporą kadry juniorów, a za kilka lat mogą stanowić o sile pierwszej reprezentacji - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. Powołania skomentował także trener Jakub Bednaruk. Napisał o nich na Twitterze.

Skład reprezentacji Polski juniorów:

Rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Kamil Droszyński, Marcin Komenda;

Środkowi: Piotr Badura, Marcin Kania, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Mordyl, Jakub Zwiech;

Atakujący: Bartosz Bućko, Paweł Gryc, Paweł Halaba;

Przyjmujący: Jan Fornal, Tomasz Fornal, Bartłomiej Lipiński, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka;

Libero: Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Zabłocki.


Mistrzostwa Europy juniorów rozegrane zostaną od 29 sierpnia do 6 września w Czechach i na Słowacji. - Życzę naszym młodym zawodnikom, żeby do Warszawy wrócili jak najpóźniej - ze złotymi medalami na szyi - zakończył Marcin Bańcerowski.


Fot.: Tomasz Adamaszek