Bartłomiej Mordyl w Politechnice. Skład zamknięty


AZS Politechnika Warszawska wreszcie zamknęła skład na sezon 2014/2015. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do drużyny Inżynierów, jest Bartłomiej Mordyl.


Dziewiętnastoletni środkowy trafił do stolicy na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów.Mordyl ma w naszym zespole wypełnić lukę powstałą po odejściu Marcina Nowaka. - To młody i utalentowany siatkarz, idealnie wpisuje się więc w koncepcję naszej drużyny na sezon 2014/2015 - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej. - Mordylowi o miejsce w wyjściowym składzie przyjdzie rywalizować z Mateuszem Sacharewiczem, Bartłomiejem Lemańskim i Waldemarem Świrydowiczem. Żaden z graczy nie jest tu na straconej pozycji - stwierdziła.

Dla Bartłomieja Mordyla gra w barwach AZS Politechniki Warszawskiej to duża szansa. Trener Jakub Bednaruk znany jest z tego, że nie boi się stawiać na niedoświadczonych siatkarzy, a ci - grając bez żadnej presji - rozgrywają świetne mecze. - Rok temu zaistniał Artur Szalpuk. Teraz okazję do pokazania swojego talentu będzie miał Bartłomiej Mordyl - uśmiechnęła się Jolanta Dolecka.

W AZS Politechnice Warszawskiej, oprócz Bartłomieja Mordyla, znajdują się: rozgrywający - Piotr Lipiński i Krzysztof Bieńkowski, atakujący - Paweł Mikołajczak i Patryk Strzeżek, przyjmujący - Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Michał Filip i Jakub Radomski, środkowi - Mateusz Sacharewicz, Bartłomiej Lemański i Waldemar Świrydowicz oraz libero - Maciej Olenderek. Drużyna prowadzona przez Jakuba Bednaruka i Konrada Copa nowy sezon PlusLigi zainauguruje w sobotę 4 października wyjazdowym meczem z Transferem Bydgoszcz.


Fot.: Anna Klepaczko