ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Bartosz Kurek najlepszym polskim sportowcem 2018 roku!

Fot. PressFocus
Bartosz Kurek, atakujący ONICO Warszawa i reprezentacji Polski, okazał się najlepszy w organizowanym przez Przegląd Sportowy i telewizję Polsat 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku!

Bartosz Kurek zwyciężył w głosowaniu kibiców i na sobotniej Gali Mistrzów Sportu 2019 odebrał statuetkę dla najlepszego polskiego sportowca minionego roku. Dla 30-latka ostatnie 12 miesięcy obfitowało w sukcesy zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Ten największy odniósł oczywiście z reprezentacją Polski, z którą we wrześniu wywalczył mistrzostwo świata na mundialu we Włoszech i w Bułgarii.

W wielkim stylu poprowadził biało-czerwonych do triumfu w turnieju, w którym został nie tylko najlepiej punktującym zawodnikiem (171 punktów), ale otrzymał też nagrodę MVP całej imprezy. Jakby tego było mało, to w grudniu wybrano go najlepszym siatkarzem Europy 2018 roku. W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” w pokonanym polu zostawił m.in. Kamila Stocha, Michała Kubiaka, Anitę Włodarczyk czy Roberta Lewandowskiego.

Bartosz Kurek nie był jedynym przedstawicielem ONICO Warszawa na Gali Mistrzów Sportu. Nagrodę dla najlepszej drużyny roku odebrała siatkarska reprezentacja Polski, w skład której wchodzili Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek. Z kolei szkoleniowiec naszego zespołu – Stephane Antiga – pojawił się na scenie, by wręczyć statuetkę dla najlepszego trenera selekcjonerowi biało-czerwonych, Vitalowi Heynenowi.