Bartosz Kurek odchodzi z ONICO Warszawa

Fot. PressFocus
Bartosz Kurek nie przedłużył wygasającego z końcem maja 2019 roku kontraktu z ONICO Warszawa. Serdecznie dziękujemy Bartkowi za grę w naszej drużynie i życzymy nieustającego powodzenia w dalszej karierze.

Bartosz Kurek trafił do ONICO Warszawa w grudniu 2018 roku. Do stołecznej drużyny przeniósł się ze Stoczni Szczecin, w której występował od początku rozgrywek 2018/2019.

Atakujący reprezentacji Polski przechodząc do ONICO Warszawa podpisał umowę do końca sezonu i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. Łącznie w barwach warszawskiej drużyny wystąpił w 15 spotkaniach (13 w lidze i dwa w Pucharze Polski), w których w sumie zdobył 266 punktów. W tym czasie czterokrotnie wybierano go MVP meczów PlusLigi. Ze stołecznymi wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski, zagrał też w półfinale Pucharu Polski.

- Dziękujemy Bartkowi za wszystko, co zrobił dla klubu, kibiców i całej Warszawy – mówi Piotr Gacek, prezes warszawskiego klubu. - Każdy jego pobyt na parkiecie w barwach ONICO dostarczał widzom niesamowitych emocji, co dodatkowo motywowało nas do sięgania po najwyższe cele - dodał.

- Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z zawodnikiem trwały od dawna. Jeszcze niedawno wszyscy - zarówno klub, jak i Bartek - byli przekonani, że parafowanie nowego kontraktu jest kwestią czasu. Byliśmy o krok od podpisania umowy, ale z niezależnych przyczyn nie udało nam się jej sfinalizować.

- Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery sportowej Bartka i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się skrzyżują – zakończył Piotr Gacek.

Bartek, dzięki za wszystko i do zobaczenia na siatkarskich parkietach!