Bartosz Kwolek mistrzem Europy juniorów!

Bartosz Kwolek, przyjmujący AZS Politechniki Warszawskiej, został mistrzem Europy juniorów. W finałowym meczu rozgrywanego w Bułgarii turnieju Polacy 3-1 pokonali Ukrainę. Młody skrzydłowy był liderem polskiego zespołu. We wszystkich meczach zdobył 158 punktów: 126 atakiem, 23 zagrywką i 9 blokiem. Jego dobra postawa zyskała uznanie w oczach organizatorów. Kwolek odebrał bowiem nie tylko złoty medal, ale i nagrodę indywidualną dla najlepszego przyjmującego mistrzostw (drugim najlepszym przyjmującym ogłoszony został Oleh Plotnytskyi, MVP całego turnieju). Mistrzostwo Europy juniorów nie jest pierwszym dużym sukcesem Bartosza Kwolka. W 2015 roku przyjmujący został mistrzem Starego Kontynentu i mistrzem świata kadetów. Uznano go wówczas najlepszym zawodnikiem obu turniejów.   Fot. CEV