ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

BBTS Bielsko-Biała na drodze Politechniki


AZS Politechnika Warszawska świetnie rozpoczęła sezon 2014/2015. W trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa i nie zamierza na tym poprzestać. W niedzielę 19 października w czwartej kolejce PlusLigi Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała.

- Trzy zwycięstwa to dla nas mistrzostwo świata. Ale już o tym zapomnieliśmy - powiedział trener naszej drużyny, Jakub Bednaruk. - Myślimy tylko o meczu w Bielsku-Białej. Chcemy, jak w każdej ligowej kolejce, wyjść na boisko i dobrze się bawić - dodał. O tym, że taka taktyka przynosi efekty, stołeczni kibice przekonali się podczas ostatniego meczu - z AZS-em Częstochowa. Siatkarze Bednaruka błyszczeli nie tylko na siatce, ale i w polu zagrywki, nie pozostawiając przeciwnikom nadziei na korzystny wynik.

W sezonie 2013/2014 AZS Politechnika Warszawska w hali pod Dębowcem poniosła porażkę. - Było to dla nas bolesne. Liczę, że tym razem to my będziemy górą - wyraził nadzieję Jakub Bednaruk. - Wciąż nie wiem, czego mogę spodziewać się po moich zawodnikach. Cały czas się ich uczę. Mimo to jestem dobrej myśli - uśmiechnął się.

BBTS Bielsko-Biała to wymagający rywal, który w swoim składzie ma kilku bardzo dobrych zawodników. Inżynierowie najbardziej obawiać się powinni atakującego reprezentacji Argentyny - José Luisa Gonzáleza. O sile BBTS-u stanowią też rozgrywający Grzegorz Pilarz i dwójka przyjmujących: Wojciech Ferens oraz doskonale znany warszawskim kibicom Ukrainiec - Serhiy Kapelus. Trenerem ekipy z Bielska-Białej jest Piotr Gruszka, dla którego sezon 2014/2015 jest pierwszym w życiu w tej roli.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Marek Heyducki i Piotr Skowroński. Komisarzem będzie Sebastian Michalak.


Fot.: Tomasz Adamaszek