BBTS pokonany, Politechnika w play-offach!


AZS Politechnika Warszawska zagra w play-offach PlusLigi. Inżynierowie w swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej 3-1 pokonali BBTS Bielsko-Biała i zapewnili sobie siódme miejsce w tabeli.


Politechnika zagrała nie najlepiej, ale okazała się lepsza od rywali. W pierwszym secie podopieczni trenera Jakuba Bednaruka byli bezradni. Atakowali z całych sił, ale ich zbicia były podbijane. Dopiero w drugim piłka zaczęła wpadać w boisko. Efekt przyniosło wejście na boisko Pawła Adamjtisa i Pawła Kaczorowskiego. Obaj skrzydłowi wnieśli dużo świeżości i znaleźli sposób na defensywę rywali. W trzeciej i czwartej partii zaś to ekipa BBTS-u nie potrafiła nawiązać walki. Inżynierowie wygrali więc 3-1 i zapewnili sobie awans do fazy play-off. W jej pierwszej rundzie zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

MVP spotkania wybrany został Paweł Adamajtis.

- Zdaję sobie sprawę, że styl naszej gry nie był najlepszy, ale... nie interesuje mnie to. Spalimy statystyki, zapomnimy o naszym występie. Liczy się tylko i wyłącznie awans do play-offów, co jest naszym ogromnym sukcesem - powiedział trener AZS Politechniki Warszawskiej, Jakub Bednaruk.

AZS Politechnika Warszawska - BBTS Bielsko-Biała
3-1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:20)

Skład Politechniki: Juraj Zaťko, Adrian Gontariu, Maciej Pawliński, Iwan Kolew, Marcin Nowak, Dawid Gunia, Michał Potera (libero) oraz Paweł Adamajtis, Paweł Kaczorowski, Maciej Olenderek, Przemysław Smoliński;

Skład BBTS-u: Maciej Fijałek, Jose Luiz Gonzalez, Michał Błoński, Martin Vlk, Bartosz Buniak, Tomasz Kalembka, Przemysław Czauderna (libero) oraz Kamil Kwasowski, Bartosz Bućko.


Fot. Tomasz Adamaszek