ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

BBTS pokonany, Politechnika w play-offach!


AZS Politechnika Warszawska zagra w play-offach PlusLigi. Inżynierowie w swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej 3-1 pokonali BBTS Bielsko-Biała i zapewnili sobie siódme miejsce w tabeli.


Politechnika zagrała nie najlepiej, ale okazała się lepsza od rywali. W pierwszym secie podopieczni trenera Jakuba Bednaruka byli bezradni. Atakowali z całych sił, ale ich zbicia były podbijane. Dopiero w drugim piłka zaczęła wpadać w boisko. Efekt przyniosło wejście na boisko Pawła Adamjtisa i Pawła Kaczorowskiego. Obaj skrzydłowi wnieśli dużo świeżości i znaleźli sposób na defensywę rywali. W trzeciej i czwartej partii zaś to ekipa BBTS-u nie potrafiła nawiązać walki. Inżynierowie wygrali więc 3-1 i zapewnili sobie awans do fazy play-off. W jej pierwszej rundzie zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.

MVP spotkania wybrany został Paweł Adamajtis.

- Zdaję sobie sprawę, że styl naszej gry nie był najlepszy, ale... nie interesuje mnie to. Spalimy statystyki, zapomnimy o naszym występie. Liczy się tylko i wyłącznie awans do play-offów, co jest naszym ogromnym sukcesem - powiedział trener AZS Politechniki Warszawskiej, Jakub Bednaruk.

AZS Politechnika Warszawska - BBTS Bielsko-Biała
3-1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:20)

Skład Politechniki: Juraj Zaťko, Adrian Gontariu, Maciej Pawliński, Iwan Kolew, Marcin Nowak, Dawid Gunia, Michał Potera (libero) oraz Paweł Adamajtis, Paweł Kaczorowski, Maciej Olenderek, Przemysław Smoliński;

Skład BBTS-u: Maciej Fijałek, Jose Luiz Gonzalez, Michał Błoński, Martin Vlk, Bartosz Buniak, Tomasz Kalembka, Przemysław Czauderna (libero) oraz Kamil Kwasowski, Bartosz Bućko.


Fot. Tomasz Adamaszek