Bednaruk i Pawliński uhonorowani za ortografię


Przed meczem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Burmistrz Dzielnicy Ursynów - Piotr Guział uhonorował przedstawicieli AZS Politechniki Warszawskiej. Trener Jakub Bednaruk i kapitan - Maciej Pawliński otrzymali pamiątkowe certyfikaty za udział w VIII Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego.


- Gratuluję znajomości ortografii. Życzę Wam, Panowie, żebyście w meczach PlusLigi walczyli z taką samą zawziętością, z jaką mierzyliście się z trudnymi słowami podczas dyktanda - powiedział Piotr Guział. Słowa burmistrza zmobilizowały Inżynierów. W spotkaniu przeciwko ZAKSIE zaprezentowali oni nie tylko zawziętość, ale i ambicję oraz wolę walki. Mimo to nie udało im się pokonać wicemistrzów Polski.


Trener Jakub Bednaruk i Maciej Pawliński w VIII Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego w kategorii VIP uplasowali się tuż za podium. Wicemistrzem Języka Polskiego został natomiast rzecznik prasowy AZS Politechniki - Adrian Komorowski, który nagrodę z rąk burmistrza Guziała odebrał bezpośrednio po sprawdzianie znajomości ortografii.


Fot. Tomasz Adamaszek