ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Bełchatów – kolejny wyjazdowy test ONICO

W dziewiątym meczu obecnego sezonu PlusLigi siatkarzy ONICO Warszawa czeka kolejne trudne zadanie. W czwartek, w drugim z rzędu wyjazdowym spotkaniu, zmierzą się oni z jedną z najlepszych polskich drużyn ostatnich lat  – PGE Skrą Bełchatów. Warszawianie kontynuują serię trzech ligowych meczów wyjazdowych, którą rozpoczęli w zeszłą sobotę spotkaniem w Kędzierzynie-Koźlu. Nasi zawodnicy ulegli mistrzowi Polski 1:3, jednak pokazali charakter oraz waleczną postawę i przy odrobinie szczęścia wynik mógł być dużo korzystniejszy. Drugi przystanek na wyjazdowej trasie to Bełchatów, a więc rywal równie trudny, jednak gra naszego zespołu w trzecim i czwartym secie meczu z ZAKSĄ daje powody do optymizmu i nadzieje na korzystny rezultat. W podobnym tonie po sobotnim meczu wypowiedział się środkowy ONICO, Sebastian Warda: - Niewiele brakowało, a udałoby nam się przywieźć z Kędzierzyna punkt, co stanowiłoby dla nas ciekawy zadatek. Nie udało się, widać, że jeszcze potrzeba nam troszeczkę pracy nad niektórymi elementami. Kolejny mecz z Bełchatowem będzie równie trudny i musimy tam pokazać charakter i walkę. Mam nadzieję, że też pokażemy ten „pazur” i uda nam się przechylić wynik na swoją korzyść. Po ośmiu rozegranych dotychczas meczach siatkarze ONICO mają na koncie czternaście punktów i plasują się na czwartej pozycji w tabeli PlusLigi. Liderem z dużą przewagą jest ZAKSA, jednak jeśli chodzi o kolejne miejsca sytuacja jest bardzo dynamiczna, a różnice punktowe niewielkie. Skra Bełchatów jak na razie zajmuje dziewiąte miejsce. Rywal ONICO zgromadził do tej pory dwanaście „oczek”, jednak ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania. W ostatnim meczu bełchatowianie pokonali u siebie 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz. Przed obecnym sezonem w Bełchatowie doszło do sporych zmian personalnych. Przede wszystkim w klubie pojawił się nowy szkoleniowiec. Miejsce Philippe’a Blaina, z którym Stephane Antiga współpracował w czasie prowadzenia reprezentacji Polski, zajął Włoch Roberto Piazza. Nie jest to jego pierwszy pobyt w Polsce, gdyż w przeszłości przez jeden sezon prowadził on zespół Jastrzębskiego Węgla. Jego asystentem został Michał Winiarski, który po zeszłym sezonie z powodu kontuzji musiał zakończyć pełną sukcesów karierę zawodniczą. Bardzo zmienił się także skład Skry. Z drużyną aktualnego wicemistrza kraju pożegnało się kilku ważnych zawodników, przede wszystkim para przyjmujących Bartosz Kurek – Artur Szalpuk. Zastąpić ma ich pierwszy Irańczyk w historii PlusLigi – Milad Ebadipour. W tym sezonie zespół Skry ma także nowego rozgrywającego – miejsce Nicolasa Uriarte zajął reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz. Inni nowi zawodnicy w drużynie Skry to Milan Katić, Patryk Czarnowski, Szymon Romać oraz Aleksandar Nedeljković. Tradycyjnie jednak największego zagrożenia należy spodziewać się ze strony Mariusza Wlazłego, największej gwiazdy Skry, występującego w barwach tej drużyny już od czternastu lat. W klubie pozostało też kilku innych ważnych zawodników – Srećko Lisinac, Karol Kłos, Nikołaj Penczew czy libero Konrad Piechocki. Warto też zwrócić uwagę na przyjmującego Bartosza Bednorza, który przebojem wywalczył sobie miejsce w wyjściowej szóstce Skry. W składzie naszej drużyny możemy znaleźć dwóch zawodników, którzy w przeszłości występowali w Bełchatowie. Czwartkowe spotkanie będzie wyjątkowe dla Andrzeja Wrony i Wojtka Włodarczyka. Wielką gwiazdą Skry był także obecny trener ONICO. Stephane Antiga jako zawodnik występował w Bełchatowie w latach 2007-2011 i 2013-2014, będąc jednym z najlepszych obcokrajowców, jacy kiedykolwiek grali na boiskach PlusLigi. Ze Skrą związane były również sportowe losy drugiego trenera ONICO. Fabio Storti pracował w Bełchatowie jako statystyk, a także asystent trenera Miguela Falaski. Drugie z rzędu spotkanie z ligowym potentatem będzie kolejnym testem dla zawodników ONICO Warszawa. Nasz zespół ma jednak spore ambicje i atuty, które zamierza przeciwstawić utytułowanemu rywalowi, zatem liczymy na wielkie emocje i dobrą postawę podopiecznych trenera Antigi. Wszystkich kibiców ONICO Warszawa, którzy chcieliby w czwartek wesprzeć zespół bezpośrednio w Bełchatowie, zapraszamy do wyjazdu organizowanego przez Klub Kibica ONICO Warszawa. Tych, których nie będzie na miejscu, zapraszamy do śledzenia relacji w naszych klubowych mediach. Początek meczu o godzinie 18:00. Partnerem meczu ze Skrą jest gmina Piastów. Fot. PressFocus