Bez przełamania. Politechnika przegrała z ZAKSĄ


AZS Politechnika Warszawska nie może się przełamać. W meczu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Jakuba Bednaruka przed własną publicznością 1-3 przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.


Przed spotkaniem zawodnicy AZS Politechniki powtarzali: „Musimy pokonać ZAKSĘ. Jak nie teraz, to kiedy?”. Nawiązywali do wywołanej licznymi kontuzjami nieciekawej sytuacji kadrowej zespołu z Kędzierzyna-Koźla. W meczu przeciwko Inżynierom w szeregach ZAKSY zabrakło jednak tylko Michała Ruciaka, którego z powodzeniem zastąpił Brazylijczyk - Lucas Lóh. Nadzieja naszych siatkarzy na zwycięstwo szybko prysła więc jak mydlana bańka. Co prawda w pierwszym secie walczyli oni z rywalami jak równy z równym, a w drugim zdecydowanie przeważali, ale w trzeciej i czwartej partii byli już bezradni.

Statuetką MVP uhonorowany został przyjmujący ZAKSY - Dick Kooy.

AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

1-3 (23:25, 25:21, 15:25, 21:25)


Skład Politechniki: Piotr Lipiński, Michał Filip, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Bartłomiej Lemański, Waldemar Świrydowicz, Maciej Olenderek (libero) oraz Jakub Radomski, Krzysztof Bieńkowski, Patryk Strzeżek, Dominik Depowski, Bartłomiej Mordyl;

Skład ZAKSY: Paweł Zagumny, Kay van Dijk, Dick Kooy, Lucas Lóh, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Rejno, Nimir Abdel-Aziz, Dominik Witczak.


Fot.: Tomasz Adamaszek