ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Brizard: Znamy swoje atuty i zamierzamy je dalej pokazywać

Fot. Jakub Ćmil
- Wciąż jesteśmy nowym zespołem, musimy nadal pracować nad sposobem wyjścia z trudnych sytuacji i popełnianiem mniejszej liczby błędów - powiedział po meczu z Aluronem Virtu (3:1) kapitan ONICO Warszawa, Antoine Brizard.

Antoine Brizard: Przez pierwsze dwa i pół seta graliśmy na wysokim poziomie. Dobrze blokowaliśmy, dobrze serwowaliśmy, cała gra nam się układała. Później nie wiem, co się wydarzyło… Nadal się nad tym zastanawiam, na pewno o tym porozmawiamy z drużyną. Wciąż jesteśmy nowym zespołem, musimy nadal pracować nad sposobem wyjścia z takich sytuacji i popełnianiem mniejszej liczby błędów.

Po trzecim secie było trochę nerwowo. Chcieliśmy wrócić do dobrej gry i przestać popełniać tyle błędów. Gra Aluronu nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, że stać ich na dużo, ale to my dyktowaliśmy rytm tego meczu.

Za nami naprawdę bardzo dobry start sezonu. Mecz z Aluronem był bardzo ważny, chcieliśmy w nim potwierdzić dyspozycję, jaką pokazaliśmy w Rzeszowie. Wiemy nad czym pracować, wiemy jakie są nasze atuty i zamierzamy dalej je pokazywać.

Bycie kapitanem ONICO to wyróżnienie. Nie zmienia to jednak mojej gry i roli w drużynie. Wiem, że w Polsce funkcja kapitana traktowana jest bardzo prestiżowo, inaczej trochę jest we Francji, ale dla mnie wiele się nie zmienia – nie jestem ponad innymi kolegami, ani nie zachowuję się inaczej. Trzymamy się razem jako drużyna, to jest najważniejsze.

Przed nami bardzo trudne spotkanie w Radomiu. Mamy stamtąd nie najlepsze wspomnienia z zeszłego sezonu, kiedy to wygraliśmy, ale nie wystarczyło nam to do awansu do play-offów. 

Jestem nieco zmęczony szybkim powrotem do gry po mistrzostwach świata, ale taka jest nasza praca. Cieszę się, że gram w tej drużynie i wszystko jest w porządku.