ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Buczek: Wszyscy zasłużyli na statuetkę MVP

Fot. PressFocus
W ostatniej kolejce fazy zasadniczej PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa pokonali Chemika Bydgoszcz 3:0. Sprawdźcie, co do powiedzenia po tym meczu mieli siatkarze stołecznych: Konrad Buczek, Bartosz Kwolek i Sharone Vernon-Evans.

Konrad Buczek:

- Ogromnie się cieszę, że dostaliśmy szansę gry, bo najważniejsze dla całej drużyny jest dobre przygotowanie do półfinału. Fajnie, że trener wpuścił na boisko wszystkich zawodników. Myślę, że dzięki temu będzie miał sporo materiału do analizy. Ale ma też komfort, że każdy z nas jest gotowy do gry w tych najważniejszych meczach.

- Zwycięstwo oczywiście cieszy. Był to wynik, który przede wszystkim wynikał z naszej dobrej gry. Pokazaliśmy fajną siatkówkę i miejmy nadzieję, że uda się ten poziom utrzymać do końca sezonu.

- To moja pierwsza statuetka MVP w karierze. Oczywiście jest radość, aczkolwiek uważam, że tę nagrodę powinni dostać wszyscy, bo dzisiaj zagraliśmy dobrze całym zespołem. Mamy świetną atmosferę w drużynie i każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa.

Bartosz Kwolek:

- Nie wiem, czy był to łatwy i przyjemny mecz. To spotkanie na pewno miało nieco inny charakter – wiadomo, że nie mieliśmy dużej presji, można było trochę się rozluźnić, zagrać z uśmiechem. Miło mieć świadomość, że po walce przez cały sezon zrobiło się dobrą robotę. Fajnie, że wystąpili wszyscy zawodnicy, także zmiennicy. Cały rok pracują ciężko i na takie szanse czekają.

- Jak podejść do dłuższej przerwy w rozgrywkach? Są plusy i minusy. Ja po sezonie ligowym i poprzednim w reprezentacji jestem trochę zmęczony i odpocznę psychicznie oraz fizycznie. To plus, ale minusem jest wypadnięcie z rytmu meczowego.

Sharone Vernon-Evans:

- Cały zespół pracował bardzo ciężko, ten mecz to dobre przetarcie przed play-offami. Za nami ciężki tydzień i miło było zobaczyć wszystkich w grze, każdy zasłużył na swoją szansę.

- Zawsze chcemy wygrywać, to się nie zmienia. Nawet jeżeli od tego meczu nie zależał nasz awans do półfinału, chcieliśmy zwyciężyć i utrzymać serię wygranych na własnym boisku. Dobrze zakończyć sezon zasadniczy triumfem.

- Kiedy zmieniasz zawodnika podstawowego składu i wchodzisz na boisko jako zmiennik, bywa ciężko – jesteś jeszcze nierozgrzany i musisz szybko dorównać do poziomu pozostałych kolegów. Jeśli wchodzisz na boisko z resztą rezerwowych, jest chyba łatwiej się dostosować, wtedy wszyscy startujecie z podobnego pułapu i chcecie się dobrze zaprezentować. Cieszę się jednak z każdej szansy gry, jaką dostaję.

- Nie mam żadnych preferencji co do rywala w półfinale, to nie ma znaczenia. W tym momencie nawet o tym nie myślę. Będziemy gotowi na każdego. Teraz przed nami długa przerwa w rozgrywkach. Czy mam jakieś specjalne plany? Nie, koncentruję się tylko na siatkówce, tylko na play-offach. Ciężka praca, regeneracja i dobre przygotowanie do meczów – to nasze założenia na najbliższe tygodnie.