ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Byki nie pokonały Politechniki


Trener Jakub Bednaruk, kapitan - Maciej Pawliński i rzecznik prasowy - Adrian Komorowski reprezentowali AZS Politechnikę Warszawską w VIII Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Wszyscy startowali w kategorii VIP.


Byki, jak mówi się na błędy ortograficzne, okazały się dla Inżynierów niestraszne. Komorowski został Wicemistrzem Języka Polskiego, a Bednaruk i Pawliński uplasowali się tuż za podium. Najlepsza w kategorii VIP okazała się zaś Izabela Kraj - dziennikarka Super Expressu. - Jak mam poprawnie napisać słowa, które pierwszy raz słyszę? - śmiał się trener Jakub Bednaruk. - Dzisiejszy test to dla mnie większe wyzwanie niż mecz z silnym rywalem - wtórował mu Maciej Pawliński. - Dla mnie język jest narzędziem pracy, a i tak miałem duży problem z napisaniem dyktanda - komentował Adrian Komorowski.

Tekst dyktanda ułożyli doc. dr Grażyna Majkowska i prof. dr hab. Jerzy Bralczyk. „Cud-dziewczyno pójdże tu! Wieszli, czy do żętycy wrzucić wprzód warżkę z gółki, z hoi miód?” - m.in. takie zadania kazali napisać uczestnikom. „Dyktando było trudne jak bum-cyk-cyk. Teraz sprawdziłem, że to się z myślnikami pisze” - napisał trener Jakub Bednaruk na Twitterze, gdzie zamieścił też link do tekstu sprawdzianu. „I który mądrala by to napisał?” - zapytał kibiców.


Rok temu przedstawiciel AZS Politechniki Warszawskiej, ówczesny kapitan drużyny Krzysztof Wierzbowski zajął w dyktandzie - w kategorii VIP - trzecie miejsce. Tym razem Politechnice za sprawą Adriana Komorowskiego przypadła druga lokata. - Może za rok ktoś z naszego zespołu zwycięży? - uśmiechnął się rzecznik prasowy klubu. - Tak naprawdę nie liczy się wyniki, a możliwość uczestnictwa. To naprawdę dobra zabawa - powiedział już poważnie. - To też możliwość pokazania, że nasi zawodnicy są mądrymi i inteligentymi ludźmi, którzy nie tylko siatkówką żyją - dodał.

Trener Jakub Bednaruk i Maciej Pawliński certyfikaty potwierdzające udział w VIII Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego otrzymają w czwartek 21 listopada w hali Torwaru, bezpośrednio przed meczem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wręczy im je Burmistrz Dzielnicy Ursynów - Piotr Guział.


Fot. Nikola Jennek, www.ursynow.pl