ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Cel na piątek: Odczarować Olsztyn

Fot. PressFocus
W piątek 8 marca siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się w ostatnim wyjazdowym meczu fazy zasadniczej PlusLigi z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Dla stołecznych będzie to świetna szansa na przełamanie złej passy w Hali Urania. Nie wygrali tam bowiem żadnego z czterech ostatnich spotkań.

Walka o play-offy

Starcia z takimi rywalami, jak Indykpol AZS, nigdy nie należą do najłatwiejszych. I nie zmienia tego nawet obecna sytuacja w tabeli. Na papierze faworytami są siatkarze ONICO, którzy w ligowej klasyfikacji ustępują miejsca jedynie ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Ekipa z Olsztyna zajmuje ósmą pozycję, jednak wystarczy nieco bliżej się przyjrzeć sytuacji podopiecznych Michała Gogola, by dojść do wniosku, że w piątek stołecznych czeka bardzo trudna przeprawa.

Otóż Indykpol AZS traci zaledwie trzy punkty do szóstej PGE Skry Bełchatów. Czołowa szóstka tabeli po fazie zasadniczej awansuje do play-offów i będzie mogła bić się o najwyższe laury, dlatego piątkowi gospodarze w rywalizacji z przyjezdnymi z Warszawy będą mieli o co grać. Jakby tego było mało, to spore wrażenie robi też dyspozycja olsztynian na własnym terenie, szczególnie w ostatnich tygodniach. W lutym z Hali Urania bez choćby jednego punktu wróciły Asseco Resovia Rzeszów (3:0) czy PGE Skra Bełchatów (3:1), a z wielkimi problemami wygrał tam Trefl Gdańsk (3:2).

Odczarować Halę Urania

Stołecznym na tym obiekcie od dawna nie gra się łatwo. Dość powiedzieć, że z czterech ostatnich spotkań rozgrywanych w tej hali nie wygrali ani jednego. Ale też rywalizacja tych dwóch drużyn w PlusLidze charakteryzuje się tym, że od lutego 2015 roku spotkania te wygrywają tylko i wyłącznie gospodarze. Trzeba więc liczyć, że w piątek podopieczni Stephane’a Antigi zdołają odczarować ten obiekt.

A po swojej stronie mają wszelkie sportowe argumenty. Nie tylko są wyżej w tabeli (cztery punkty przewagi nad trzecim Jastrzębskim Węglem), ale ostatnio prezentują też bardzo wysoką, równą formę. Od początku lutego z sześciu spotkań wygrali pięć, a jedno – z PGE Skrą – przegrali po tie-breaku. W poprzednich dwóch kolejkach pokazali szczególnie wielką klasę, bo zdobyli łącznie sześć punktów w meczach z medalistami z poprzedniego sezonu – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (3:1) i Treflem Gdańsk (3:0).

Starcie gigantów

Najbliższy rywal może nie jest tak utytułowany, ale z pewnością niezwykle groźny. A szczególnie uważać trzeba na czeskiego bombardiera, Jana Hadravę. Do niedawna był on bezsprzecznie najlepiej punktującym zawodnikiem PlusLigi i choć ostatnio dał się wyprzedzić Maciejowi Muzajowi z Trefla, to jego dorobek wciąż budzi podziw – w 22 meczach zdobył 424 punkty, z czego 349 atakiem, 43 zagrywką, a 32 blokiem. Ale i my po swojej stronie mamy znakomitego atakującego, bo Bartosz Kurek, który notabene został wybrany przez kibiców siatkarzem lutego, w całym sezonie zdobył 339 punktów (rozgrywając cztery mecze mnie od Hadravy).

Rywalizacja Kurka z Hadravą będzie więc z pewnością dodatkowym smaczkiem piątkowego spotkania, ale z niecierpliwością czekamy też na pojedynek dwóch świetnych rozgrywających, czyli Antoine’a Brizarda – reprezentanta Francji – z Pawłem Woickim, byłym reprezentantem Polski. Miejmy nadzieję, że zarówno w statystykach indywidualnych, jak i tych drużynowych, górą okażą się siatkarze z Warszawy.

Mecz Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa rozpocznie się w piątek 8 grudnia o godz. 20:30. Transmisja na antenie Polsatu Sport. Zapraszamy też na tekstową relację punkt po punkcie, która dostępna będzie na naszej stronie internetowej.