ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Charytatywna licytacja butów Bartosza Kurka

Fot. PressFocus
Już niedługo buty, w których Bartosz Kurek zagrał w finale Mistrzostw Świata 2018, trafią do nowego właściciela. Zostały bowiem wystawione na charytatywną licytację, z której zysk będzie przekazany na leczenie 17-miesięcznego Kubusia.

Fundacja ONICO i ONICO Warszawa zapraszają do wyjątkowej licytacji - na charytatywną aukcję trafiły bowiem buty Bartosza Kurka z jego autografem. To właśnie w nich nasz atakujący zagrał w zwycięskim finale Mistrzostw Świata 2018. Przypomnijmy, że po meczu z Brazylią (3:0) został wybrany MVP całego turnieju.

Cały zysk z licytacji zostanie przekazany na leczenie 17-miesięcznego Kubusia, który od urodzenia cierpi na lekooporną padaczkę. Jedyną szansą na poprawę stanu zdrowia dziecka jest terapia komórkami macierzystymi. Jej koszty są jednak bardzo duże, bo to aż 40 000 zł.

Lekooporna padaczka to tylko jeden z wielu problemów zdrowotnych, z którymi zmaga się Kuba. Chłopczyk ma oczopląs. Najprawdopodobniej nie widzi, bo badania wykonane w tym kierunku wykazały nieprawidłowości. Ponadto stwierdzono u niego: globalne opóźnienie rozwoju, astmę wczesnodziecięcą, niejednorodną mielinizację w obrębie pnia mózgu, postępująca skoliozę, zwichnięcie biodra, wadę stóp, koślawość łokci, refluks czy niedoczynność tarczycy.

Zysk z aukcji butów Bartka Kurka może przynajmniej częściowo pokryć wysokie koszty leczenia Kubusia. Liczymy na Wasze wsparcie!

Buty można licytować TUTAJ.