Czas na granie. AZS PW rozpoczyna serię sparingów

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej wkraczają w ostatnią fazę przygotowań do sezonu 2015/2016 PlusLigi. Już w najbliższy weekend Inżynierowie wezmą udział w pierwszym z serii turniejów towarzyskich, dzięki którym sprawdzą swoją aktualną formę.

Drużyna trenera Jakuba Bednaruka weźmie udział w czterech turniejach. - W najbliższy weekend będzie można nas zobaczyć w Suwałkach. Naszymi przeciwnikami będą tam LOTOS Trefl Gdańsk i miejscowy Ślepsk lub ukraiński zespół Kazhany Barkom Lwów - powiedział Bednaruk. - Tydzień później wybierzemy się do Lidzbarka, gdzie zagramy z Indykpolem AZS Olsztyn i Cerrad Czarnymi Radom. 16-18 zaprezentujemy się warszawskim kibicom. W tych dniach odbędzie się bowiem X Memoriał Zdzisława Ambroziaka. A na koniec - na tydzień przez PlusLigą - zagramy w Nidzicy - poinformował szkoleniowiec.

Podczas wyjazdów na sparingi drużyna AZS Politechniki Warszawskiej będzie miała okazję zgrać się nie tylko na boisku, ale i poza nim. - Przed turniejem w Suwałkach wybierzemy się w rejs po kanałach w Augustowie - uśmiechnął się Jakub Bednaruk.


Plan turniejów towarzyskich z udziałem AZS Politechniki Warszawskiej:

26-27 września: VI Memoriał Józefa Gajewskiego (Suwałki)
Uczestnicy: AZS Politechnika Warszawska, LOTOS Trefl Gdańsk, Kazhany Barkom Lwów, Ślepsk Suwałki.

1-3 października: Mecze drużyn PlusLigi w Lidzbarku
Uczestnicy: AZS Politechnika Warszawska, Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Czarni Radom.

16-18 października: X Memoriał Zdzisława Ambroziaka (Warszawa)
Uczestnicy: AZS Politechnika Warszawska, Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów, LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz.

24-25 października: Turniej w Nidzicy
Uczestnicy: w trakcie ustalania.


Fot.: Tomasz Adamaszek