ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Czas na pierwszy rewanż w sezonie!

Fot. PressFocus
W środę 21 listopada siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Spotkanie odbędzie się awansem w ramach 14. kolejki PlusLigi. Początek meczu w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS w Lubinie o godzinie 18:00.

Trzy sety w Bełchatowie

W ostatnich tygodniach zawodnicy ONICO Warszawa rozgrywają spotkania co cztery, pięć dni. W ubiegłą sobotę warszawianie ulegli na wyjeździe mistrzom Polski, PGE Skrze Bełchatów 0:3. – Skra kontrolowała dzisiaj całe spotkanie i mimo że zagraliśmy dzisiaj chyba najlepsze spotkanie na zagrywce w tym sezonie, to nie potrafiliśmy wykorzystać tego, że odrzucaliśmy rywala od siatki. Oni grali bardzo dobrze w ofensywie, na siatce i w bloku i dlatego wygrali w trzech setach. Mamy spory materiał do analizy i trochę rzeczy, które szybko musimy zmienić. Musimy też przegadać między sobą, co się dzisiaj wydarzyło i nie popełniać takich błędów w przyszłości – podsumował spotkanie Andrzej Wrona.

Teraz czas na pełne skupienie przed kolejnym ligowym starciem. Już we wtorek warszawianie udadzą się w podróż do Lubina.

Ostatni punkt tournée

Kilkutygodniowe tournée ONICO Warszawa powoli dobiega końca. W ostatnich tygodniach drużyna Stephane’a Antigi rozegrała aż cztery wyjazdowe mecze, a starcie z Miedziowymi będzie piątym i ostatnim wyjazdem z rzędu. W następnym tygodniu warszawianie powrócą do hali Torwar, gdzie we wtorek 27 listopada zmierzą się z wicemistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Sytuacja w tabeli

Po ośmiu kolejkach ONICO Warszawa plasuje się na 7. pozycji. Warszawianie odnieśli do tej pory cztery zwycięstwa i ponieśli trzy porażki. Do rozegrania mają także zaległe spotkanie z GKS-em Katowice. Najbliżsi rywale ONICO z sześcioma punktami na koncie zajmują 12. miejsce w rozgrywkach. Miedziowi pokonali w tym sezonie GKS Katowice i MKS Będzin, natomiast ulegli w starciach z ONICO Warszawa, Chemikiem Bydgoszcz, Cerradem Czarnymi Radom, Stocznią Szczecin, PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Udana inauguracja sezonu

W tym sezonie obie drużyny spotkały się w pierwszym meczu sezonu. 12 października w hali Torwar warszawianie wygrali z Miedziowymi 3:0 (25:22, 25:21, 25:19), a MVP spotkania wybrany został środkowy Andrzej Wrona. – W pierwszych dwóch setach obie drużyny grały na bardzo podobnym poziomie, o naszym sukcesie decydowały detale. Trzeci set był dużo lepszy w naszym wykonaniu, pomijając tylko drobne problemy w końcówce. Myślę, że dzisiaj naszym najmocniejszym elementem była współpraca pomiędzy blokiem i obroną. W bloku podbijaliśmy dużo ataków gości, a pozostali zawodnicy dobrze spisywali się w defensywie – powiedział po meczu inauguracyjnym Graham Vigrass.

Mecz Cuprum Lubin – ONICO Warszawa odbędzie się w środę 21 listopada o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS w Lubinie. Na relację ze spotkania zapraszamy na naszą oficjalną stronę internetową oraz profile społecznościowe. Mecz transmitowany będzie na kanale Polsat Sport.