Czas na przełamanie. Politechnika gra w Częstochowie


Szesnastą kolejkę PlusLigi zamknie mecz AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska. Do spotkania dojdzie w poniedziałek 22 grudnia.


AZS Politechnika Warszawska pod Jasną Górę wybiera się po zwycięstwo. - Czas przerwać złą passę - twierdzą zgodnie Inżynierowie, odnosząc się do czterech ligowych porażek z rzędu naszej drużyny. - Chcemy sprawić sobie i kibicom miły prezent na Boże Narodzenie - powtarzają. I mają powody do optymizmu. Kilka dni temu w 1/8 finału Pucharu Polski, grając w eksperymentalnym składzie, 3-0 pokonali Cerrad Czarnych Radom. Teraz chcą pójść za ciosem i odnieść ważne zwycięstwo w PlusLidze.

W sezonie 2014/2015 obie drużyny już się ze sobą spotkały. 15 października w meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej PlusLigi 3-0 zwyciężyła Politechnika. Teraz jednak siatkarzy Jakuba Bednaruka czeka znacznie trudniejsze zadanie. Nie dość, że grać będą na wyjeździe, to drużyna z Częstochowy w ostatnim czasie została wzmocniona. Dołączył do niej doskonale znany polskim kibicom Francuz - Guillame Samica.

Siatkarze naszej drużyny w pojedynku z AZS-em Częstochowa walczyć będą nie tylko o punkty do ligowej tabeli, ale i o... dłuższe święta. - Jeśli wygramy w Częstochowie, zawodnicy 25 grudnia dostaną wolne - zapowiedział trener Jakub Bednaruk. - Na obecną chwilę na  pierwszy dzień świąt zaplanowany jest trening. Musimy przygotowywać się do kolejnego bardzo ważnego spotkania, w którym naszym przeciwnikiem będzie BBTS Bielsko-Biała - wyjaśnił.

Mecz AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska zobaczyć będą mogli kibice z całej Polski. Transmisję z Hali Sportowej „Częstochowa” przeprowadzi bowiem telewizja Polsat Sport. Spotkanie pokazane zostanie w kanałach Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD i Polsat Sport News.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Sędziować będą Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Jako komisarz natomiast wyznaczony został Jerzy Kajzer.


Fot.: Tomasz Adamaszek