ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Czas na przełamanie. Politechnika gra w Częstochowie


Szesnastą kolejkę PlusLigi zamknie mecz AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska. Do spotkania dojdzie w poniedziałek 22 grudnia.


AZS Politechnika Warszawska pod Jasną Górę wybiera się po zwycięstwo. - Czas przerwać złą passę - twierdzą zgodnie Inżynierowie, odnosząc się do czterech ligowych porażek z rzędu naszej drużyny. - Chcemy sprawić sobie i kibicom miły prezent na Boże Narodzenie - powtarzają. I mają powody do optymizmu. Kilka dni temu w 1/8 finału Pucharu Polski, grając w eksperymentalnym składzie, 3-0 pokonali Cerrad Czarnych Radom. Teraz chcą pójść za ciosem i odnieść ważne zwycięstwo w PlusLidze.

W sezonie 2014/2015 obie drużyny już się ze sobą spotkały. 15 października w meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej PlusLigi 3-0 zwyciężyła Politechnika. Teraz jednak siatkarzy Jakuba Bednaruka czeka znacznie trudniejsze zadanie. Nie dość, że grać będą na wyjeździe, to drużyna z Częstochowy w ostatnim czasie została wzmocniona. Dołączył do niej doskonale znany polskim kibicom Francuz - Guillame Samica.

Siatkarze naszej drużyny w pojedynku z AZS-em Częstochowa walczyć będą nie tylko o punkty do ligowej tabeli, ale i o... dłuższe święta. - Jeśli wygramy w Częstochowie, zawodnicy 25 grudnia dostaną wolne - zapowiedział trener Jakub Bednaruk. - Na obecną chwilę na  pierwszy dzień świąt zaplanowany jest trening. Musimy przygotowywać się do kolejnego bardzo ważnego spotkania, w którym naszym przeciwnikiem będzie BBTS Bielsko-Biała - wyjaśnił.

Mecz AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska zobaczyć będą mogli kibice z całej Polski. Transmisję z Hali Sportowej „Częstochowa” przeprowadzi bowiem telewizja Polsat Sport. Spotkanie pokazane zostanie w kanałach Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD i Polsat Sport News.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Sędziować będą Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Jako komisarz natomiast wyznaczony został Jerzy Kajzer.


Fot.: Tomasz Adamaszek