ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Czas na przełamanie! W poniedziałek ONICO zagra w Sosnowcu

Fot. PressFocus
W poniedziałek 12 listopada siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Będzin. Spotkanie rozgrywane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 18:00.

Ze Szczecina bez punktów

Po dwóch nieudanych wyjazdach czas na przełamanie. Zaledwie cztery dni po meczu ze szczecinianami warszawianie zmierzą się z MKS-em Będzin. W szóstej kolejce PlusLigi ONICO Warszawa uległo na wyjeździe Stoczni Szczecin 1:3, a MVP spotkania wybrany został środkowy gospodarzy – Simon Van De Voorde. – Mimo naszej słabej gry, początki setów były bardzo wyrównane, walczyliśmy punkt za punkt, a nawet wychodziliśmy na prowadzenie. W połowach partii wszystko się jednak zmieniało – uciekały nam całe serie punktów, w mgnieniu oka traciliśmy kontakt ze Stoczniowcami. Przed meczem spodziewaliśmy się trudnych, mocnych zagrywek z wyskoku, jednak w trakcie meczu nie poradziliśmy sobie z nimi. Uważam, że właśnie ten element gry był kluczem do sukcesu Stoczni – powiedział po meczu przyjmujący Łukasz Wiese. – Już niedługo zagramy kolejny mecz, tym razem z MKS-em Będzin. Mamy nadzieję, że w tym starciu uda nam się przełamać słabszą dyspozycję i powrócić na właściwe tory – dodał.

ONICO na półmetku tournée

Spotkanie z będzinianami będzie trzecim z pięciu wyjazdowych meczów z rzędu – od 28 października aż do 27 listopada siatkarze ONICO Warszawa wszystkie plusligowe starcia rozgrywają w halach przeciwników. Swoje tournée warszawianie rozpoczęli od meczów z Cerradem Czarnymi Radom i Stocznią Szczecin, a już niedługo zawalczą jeszcze z PGE Skrą Bełchatów (17 listopada) oraz Cuprum Lubin (21 listopada). Do hali Torwar stołeczna drużyna powróci 27 listopada w meczu z wicemistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Sytuacja w tabeli

Po sześciu kolejkach PlusLigi ONICO Warszawa z dziewięcioma punktami na koncie plasuje się na piątej pozycji rozgrywek. Aktualnie na podium znajdują się ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Cerrad Czarni Radom oraz Stocznia Szczecin, a czwarte miejsce zajmuje Jastrzębski Węgiel. Siatkarze z Warszawy mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz piątej kolejki z GKS-em Katowice. Spotkanie odbędzie się w hali Torwar na początku grudnia.

Najbliższy rywal ONICO, MKS Będzin, zajmuje trzynastą pozycję w tabeli PlusLigi. Do tej pory będzinianie pokonali w trzech setach Asseco Resovię Rzeszów i ulegli pięciu rywalom: ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrze Bełchatów, Jastrzębskiemu Węglowi, Indykpolowi AZS Olsztyn i Cuprum Lubin.

Nowy skład będzinian

W tym sezonie do składu MKS-u Będzin dołączyło sześciu nowych zawodników: Tomasz Kowalski, Michał Kocyłowski, Jan Fornal, Jake Langlois, Lincoln Williams i Adrian Buchowski. Podobnie jak w poprzednim sezonie, drużynę z Zagłębia Dąbrowskiego prowadzi Gido Vermeulen, szkoleniowiec męskiej reprezentacji Holandii.

W poniedziałek dawny klub odwiedzi Rafael Araujo. To właśnie w Będzinie nasz brazylijski atakujący rozpoczął przygodę z PlusLigą. Rafael bronił barw będzińskiego klubu przez poprzednie dwa sezony.

Spotkanie MKS Będzin – ONICO Warszawa odbędzie się w poniedziałek 12 listopada o godzinie 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Sosnowcu. Na relację ze spotkania zapraszamy na nasze profile społecznościowe oraz na stronę internetową. Transmisja meczu dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz w Ipla.tv.