ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Czas na Puchar Polski - Politechnika wchodzi do gry


Rozgrywki Pucharu Polski 2014 wkraczają w kluczową fazę. W VI rundzie dołączają do nich ekipy z PlusLigi. AZS Politechnika Warszawska na początek zmierzy się z pierwszoligowym zespołem KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS.

Choć rywal występuje w niższej klasie rozgrywkowej, Inżynierów czeka niełatwa przeprawa. Ekipa z Siedlec bowiem z pewnością będzie chciała pokazać się z najlepszej strony i sprawić niespodziankę. W jej składzie są zawodnicy, którzy z powodzeniem mogliby występować w klubach z PlusLigi: Radosław Zbierski, Mateusz Jasiński i Arkadiusz Żakieta. Żakieta zresztą miał przed sezonem 2012/2013 propozycję z Politechniki, ale wybrał klub, w którym będzie miał większą szansę na grę w wyjściowym składzie.

W VI rundzie rozgrywek Pucharu Polski zespoły rozgrywają tylko jeden mecz. Jego zwycięzca awansuje do 1/8 finału. AZS Politechnika Warszawska - w przypadku pokonania przeciwnika z Siedlec - w kolejnym etapie zmagań spotka się z lepszym z pary LOTOS Trefl Gdańsk - Effector Kielce.

Mecz KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o 19.00. Poprowadzą go Andrzej Kileński i Ryszard Jerzy Zarucki.


Fot. Tomasz Adamaszek