Czas na Puchar Polski - Politechnika wchodzi do gry


Rozgrywki Pucharu Polski 2014 wkraczają w kluczową fazę. W VI rundzie dołączają do nich ekipy z PlusLigi. AZS Politechnika Warszawska na początek zmierzy się z pierwszoligowym zespołem KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS.

Choć rywal występuje w niższej klasie rozgrywkowej, Inżynierów czeka niełatwa przeprawa. Ekipa z Siedlec bowiem z pewnością będzie chciała pokazać się z najlepszej strony i sprawić niespodziankę. W jej składzie są zawodnicy, którzy z powodzeniem mogliby występować w klubach z PlusLigi: Radosław Zbierski, Mateusz Jasiński i Arkadiusz Żakieta. Żakieta zresztą miał przed sezonem 2012/2013 propozycję z Politechniki, ale wybrał klub, w którym będzie miał większą szansę na grę w wyjściowym składzie.

W VI rundzie rozgrywek Pucharu Polski zespoły rozgrywają tylko jeden mecz. Jego zwycięzca awansuje do 1/8 finału. AZS Politechnika Warszawska - w przypadku pokonania przeciwnika z Siedlec - w kolejnym etapie zmagań spotka się z lepszym z pary LOTOS Trefl Gdańsk - Effector Kielce.

Mecz KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o 19.00. Poprowadzą go Andrzej Kileński i Ryszard Jerzy Zarucki.


Fot. Tomasz Adamaszek