ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Czas na walkę o finał!

Fot. PressFocus
We wtorek 16 kwietnia siatkarze ONICO Warszawa pierwszy raz w historii zagrają w półfinale mistrzostw Polski. W walce o finał PlusLigi ich rywalem będzie Jastrzębski Węgiel, który w poprzedniej rundzie w efektownym stylu wyeliminował obrońcę tytułu, PGE Skrę Bełchatów.

Dla ONICO półfinał mistrzostw Polski już jest historycznym sukcesem. Do tej pory najlepszym osiągnięciem stołecznej drużyny było piąte miejsce na koniec rozgrywek, dlatego obecny sezon jest wyjątkowy. Ale wszyscy nasi siatkarze zgodnie podkreślają, że to nie jest ich ostatnie słowo, a oczekiwania są dużo większe niż sam awans do czwórki. Wtorkowe starcie z Jastrzębskim Węglem to pierwszy etap walki o finał PlusLigi.

Stołeczni do tej rywalizacji przystąpią po blisko miesięcznej przerwie w rozgrywkach. Poprzedni mecz o punkty zagrali… 20 marca, kiedy to w ostatniej kolejce fazy zasadniczej pokonali Chemika Bydgoszcz 3:0. Drugie miejsce w tabeli pozwoliło im uzyskać bezpośredni awans do półfinału, przez co musieli uzbroić się w cierpliwość. Bo gdy inne drużyny walczyły w ćwierćfinałach, ONICO jedynie rywalizowało w sparingach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (oba zakończyły się triumfami wicemistrzów Polski – 4:1 w Częstochowie i 3:2 w Opatówku). Trener Stephane Antiga postanowił wykorzystać ten okres na szlifowanie taktyki, ale też ciężką pracę w siłowni. Trzymamy kciuki, by przyniosła ona oczekiwany efekt.

Jastrzębski jest w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że nie wypadł z rytmu meczowego. W ćwierćfinale PlusLigi mierzył się z obrońcą tytułu, czyli PGE Skrą Bełchatów. Podopieczni Roberto Piazzy nie prezentowali się w tym sezonie tak rewelacyjnie, jak w poprzednim, ale i tak wydawało się, że to oni są faworytami starcia z jastrzębianami. Tymczasem ekipa Roberto Santilliego wyeliminowała bełchatowian po zaledwie dwóch meczach! W pierwszym wygrała 3:2, a w rewanżu na wyjeździe nie dała gospodarzom szans pokonując ich 3:0.

Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja ONICO z Jastrzębskim będzie niezwykle wyrównana. Taki wniosek można wyciągnąć na podstawie trzech spotkań, jakie stołeczni zagrali z tym rywalem w bieżącym sezonie. Wszystko zaczęło się od ligowego starcia w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie nasza drużyna po pasjonującej walce wygrała 3:2. Kilka tygodni później obie ekipy wpadły na siebie w półfinale Pucharu Polski. Wtedy koncert zagrali jastrzębianie, którzy we Wrocławiu pokonali ONICO 3:0. Wreszcie w przedostatniej kolejce fazy zasadniczej PlusLigi drużyny te zmierzyły się na Torwarze i wówczas to gospodarze nie dali szans przyjezdnym wygrywając 3:0 i zapewniając sobie awans do półfinału.

Wyrównane były też dokładniejsze statystyki ostatnich meczów. Wystarczy spojrzeć w łączną liczbę punktów, bo w trzech spotkaniach z Jastrzębskim ONICO zdobyło ich 240, a rywale zaledwie o cztery mniej.

Jakby tego było mało, to we wtorek na Torwarze czeka nas też kilka niezwykle interesujących pojedynków. Ciekawa będzie rywalizacja pod siatką, a konkretnie na pozycji rozgrywającego, gdzie konkurować będą Antoine Brizard (reprezentant Francji) z Lukasem Kampą (reprezentacja Niemiec), a efektownie zapowiada się też walka przyjmujących – Bartosza Kwolka i Juliena Lyneela, którzy są w czołówce ligowych rankingów. Jedno jest pewne – w starciu ONICO z Jastrzębskim czekają nas prawdziwe siatkarskie fajerwerki!

Partnerem spotkania będzie dzielnica Ursus. W sprzedaży są ostatnie bilety na to wydarzenie. Kupić je można tutaj: www.bilety.onicowarszawa.pl. Ponadto zachęcamy też do wsparcia małego Franka Popka. Chłopiec ma niespełna 5 lat i walczy z glejakiem DIPG, a w pomoc mu zaangażowało sie niemal całe środowisko siatkarskie. Liczymy, że i Wy dołożycie do tego swoją cegiełkę. Pomagać Frankowi można TUTAJ.

Mecz ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel w półfinale PlusLigi odbędzie się we wtorek 16 kwietnia w hali COS Torwar. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:30, a wejścia zostaną otwarte półtorej godziny wcześniej. Najmłodszych fanów zapraszamy do Strefy Małego Kibica przygotowanej przez Fundację ONICO. Bądźcie z nami!