Czas przerwać złą passę

W piątej kolejce PlusLigi w sezonie 2015/2016 AZS Politechnika Warszawska zmierzy się na wyjeździe z drużyną MKS-u Będzin. Zawodnicy trenera Jakuba Bednaruka chcą przerwać serię porażek i do stolicy wrócić z tarczą.

Inżynierowie udanie zainaugurowali rozgrywki: przed własną publicznością pokonali Cuprum Lubin. Później jednak pogubili się i przegrali trzy mecze z rzędu. Przegrali kolejno z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Cerrad Czarnymi Radom i Indykpolem AZS Olsztyn. - Najbardziej żałuję pojedynku w Olsztynie. Prowadziliśmy już 2-0, ale nie dobiliśmy przeciwników. Wręcz przeciwnie: podaliśmy im rękę - przypomniał trener Bednaruk. - Drugi raz nie popełnimy takiego błędu. Do Sosnowca (w tym mieście swoje mecze rozgrywa MKS Będzin - przyp. aut.) jedziemy po komplet punktów - zapewnił.

MKS Będzin po czterech kolejkach z jednym punktem na koncie zajmuje w PlusLidze trzynaste - przedostatnie - miejsce. AZS Politechnika Warszawska z trzema oczkami jest dziesiąta. - Chcemy przerwać złą passę i rozpocząć marsz w górę tabeli - zapowiedzieli zgodnie Inżynierowie. Zdają sobie oni jednak sprawę, że w Sosnowcu czeka ich trudne zadanie. Ekipa z Będzina, choć nie ma w składzie uznanych nazwisk, z pewnością poprzeczkę zawiesi wysoko. Doświadczeni Piotr Lipiński i Maciej Pawliński, którzy w poprzednich sezonach byli zawodnikami stołecznego klubu, zrobią wszystko, co w ich mocy, aby sprawić radość miejscowym kibicom.

Mecz rozpocznie się o 19.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Funkcję komisarza pełnić będzie Henryk Parzykowski.