Czas wrócić na właściwe tory. ONICO jedzie do Kielc

PlusLiga nie zwalnia tempa. Po wtorkowym meczu na Torwarze, na siatkarzy ONICO Warszawa czeka już kolejne wyzwanie. Tym razem podopieczni trenera Antigi zagrają w Kielcach z miejscowym Dafi Społem. Dla zawodników warszawskiego zespołu sobotnie spotkanie będzie okazją do rehabilitacji po wtorkowej porażce 0:3 z Espadonem Szczecin. W pierwszym i trzecim secie obejrzeliśmy na Torwarze zacięte spotkanie, jednak tego dnia szczęście i forma były po stronie szczecinian. Po pięciu kolejkach bieżącego sezonu ONICO plasuje się na szóstej pozycji w tabeli PlusLigi, a na osiem uzyskanych punktów złożyły się dwa zwycięstwa (z Łuczniczką Bydgoszcz i GKS-em Katowice) oraz pojedyncze punkty zdobyte w spotkaniach z Treflem Gdańsk i MKS-em Będzin. Drużynie z Kielc także nie udało się powiększyć dorobku punktowego w ostatnim spotkaniu ligowym. Dafi Społem - również w stosunku 0:3 - musiało uznać wyższość bydgoskiej Łuczniczki. Sobotni rywal ONICO zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli PlusLigi, a jedyne dwa punkty zdobył w wygranym 3:2 spotkaniu z Cerradem Czarni Radom. Przed bieżącym sezonem w drużynie z Kielc doszło do wielu zmian personalnych, a skład zespołu uległ znacznemu odmłodzeniu. Podstawową parę przyjmujących tworzą zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w Warszawie – Maciej Pawliński oraz Łukasz Łapszyński, a w ataku wspiera ich mający na swoim koncie występy w reprezentacji Polski B Jakub Wachnik. Warto też zwrócić uwagę na dwóch rosyjskich środkowych bloku – Aleksieja Nalobina i Maksima Morozowa. Drużynę Dafi Społem prowadzi też nowy trener – Wojciech Serafin, dla którego jest to pierwsza w karierze praca w roli głównego szkoleniowca klubu PlusLigi. Były reprezentant Polski do tej pory zbierał doświadczenie trenerskie w roli asystenta Andrei Anastasiego w zespole z Gdańska. W minionym sezonie ligowym w bezpośrednich spotkaniach dwukrotnie lepsi okazywali się siatkarze naszej drużyny. Najpierw, w siódmej kolejce rozgrywek, udało się przywieźć z Kielc dwa punkty za wygraną 3:2, z kolei w 19. serii gier, na Torwarze, stołeczny zespół odniósł przekonujące zwycięstwo 3:0. Kibice naszej drużyny z pewnością nie mieliby nic przeciwko, aby w sobotnim meczu siatkarzom Stephane’a Antigi udało się osiągnąć podobny wynik. Początek spotkania w kieleckiej Hali Legionów o 17:00. Kibicom ONICO Warszawa przypominamy o wyjeździe na mecz organizowanym przez Klub Kibica, a tych, którym nie uda się dotrzeć z drużyną do Kielc, zapraszamy do śledzenia materiałów, które pojawią się w klubowych mediach ONICO. Fot. Jacek Wójcikowski