Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Źródło: PZPS.pl
W czwartek 18 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa Szefa KPRM Michała Dworczyka oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. wiceprezesi PZPS: Jacek Sęk i Ryszard Czarnecki, przedstawiciele PZPS, sztab szkoleniowy oraz aktualni mistrzowie świata: Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk.

Podczas spotkania poinformowano o dodatkowym wsparciu, jakie otrzyma Polski Związek Piłki Siatkowej.

Pan premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu dodatkowych 15 mln zł dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na nagrody dla zawodników, sztabów, a część na szeroko pojęty rozwój siatkówki – powiedział podczas konferencji Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

Dodatkowe środki finansowe mają służyć dalszemu rozwojowi siatkówki – kobiecej i męskiej. Warto przypomnieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki, na zadania realizowane przez PZPS w roku 2018, już wcześniej przeznaczyło najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich sportów zespołowych – w wysokości blisko 26 mln zł.

Jestem przekonany, że ta dodatkowa kwota, przyznana decyzją Pana Premiera, pozwoli realizować kolejne ważne cele – podsumował minister Witold Bańka.

W Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbyły się w dniach 9 - 30 września 2018 r. w Bułgarii oraz we Włoszech Polska obroniła złoty medal mistrzostw świata z 2014 roku i podobnie jak przed czterema laty pokonała w finale Brazylię. Warto podkreślić również olbrzymi sukces Reprezentacji Polski mężczyzn U-21 oraz kobiet U-19. Reprezentanci i Reprezentantki Polski znaleźli się w gronie najlepszych zawodników turnieju podczas mistrzostw świata U-21 i Europy U-19 (2017, 2018). Nasi młodzi zawodnicy znajdują się już na absolutnie światowym poziomie, a mistrzów świata U-21 z 2017 roku już teraz możemy oglądać w kadrze seniorów.