ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Damian Wojtaszek na dłużej w ONICO!

Fot. PressFocus
Damian Wojtaszek podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa! Aktualny Mistrz Świata będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy przez kolejne dwa lata, do końca sezonu 2020/2021.

- Bardzo się cieszę, że przez kolejne dwa lata będę mógł występować przed warszawską publicznością. Przed rokiem wróciłem do stolicy po pięciu latach przerwy i uważam, że była to bardzo słuszna decyzja. Mamy tu świetny zespół złożony z dobrych zawodników i z każdym sezonem powinniśmy osiągać coraz lepsze rezultaty. Moda na siatkówkę jest tu coraz większa, mamy świetne warunki do pracy - nic tylko trenować i walczyć o medale. Mam nadzieję, że swoją postawą odpłacę za zaufanie i pomogę drużynie w osiągnięciu stawianych celów - powiedzał libero reprezentacji Polski i ONICO Warszawa.

- Damian jest dziś kluczową postacią ONICO - nie tylko na boisku, ale i w szatni, więc cieszymy się, że udało nam się go zatrzymać w drużynie. To aktualny Mistrz Świata, etatowy kadrowicz najlepszej reprezentacji globu, wraz z Pawłem Zatorskim aktualny top na swojej pozycji. Przedłużenie jego kontraktu było dla nas naturalną koleją rzeczy. Damian swoje pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał właśnie w Warszawie i bardzo cieszymy się, że klub ze stolicy jest w stanie zapewnić możliwość walki o najwyższe cele najlepszym zawodnikom w kraju - skomentował nową umowę Damiana Wojtaszka prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Damian Wojtaszek pierwsze siatkarskie kroki stawiał w rodzinnym Miliczu, skąd w 2004 roku przeniósł się do MOS-u Wola. Od 2006 roku reprezentował AZS Politechnikę Warszawską, z którą w 2012 wywalczył srebrny medal Pucharu Challenge. 30-letni obecnie zawodnik trafił później do Jastrzębskiego Węgla, gdzie zdobył dwa brązowe medale PlusLigi oraz brąz i tytuł najlepszego libero Ligi Mistrzów 2014. Kolejnym przystankiem w jego karierze był Rzeszów - w 2016 roku z Asseco Resovią stanął na drugim stopniu podium. Rok później "Mały" wrócił do stolicy.

Dla libero ONICO obecny sezon jest już trzynastym w PlusLidze - łącznie wystąpił w 274 meczach (1035 setów). Z Orzełkiem na piersi Damian Wojtaszek gra od 2011 roku - w tym czasie trzykrotnie triumfował w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, a w minionym roku wywalczył tytuł Mistrza Świata na mundialu we Włoszech i Bułgarii.