ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Derby Mazowsza dla Cerradu. Pierwsza przegrana ONICO w sezonie.

Fot. PressFocus
W meczu 4. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 25:22). MVP spotkania wybrany został przyjmujący gospodarzy, Wojciech Żaliński.

ONICO Warszawa rozpoczęło spotkanie z Czarnymi w składzie: Kwolek, Brizard, Wrona, Wiese, Vigrass, Araujo i Wojtaszek, natomiast w podstawowej szóstce drużyny Roberta Prygla znaleźli się: Pajenk, Żaliński, Vincić, Huber, Zhygalov, Fornal i Ruciak.

Mecz rozpoczął się od kilku wyrównanych wymian – po stronie warszawian punkty zdobywali m.in. Bartosz Kwolek i Łukasz Wiese, a skutecznymi akcjami odpowiadali Maksim Zhygalov czy Wojciech Żaliński. Przy stanie 11:10 punkt z prawego skrzydła zdobył Maksim Zhygalov i gospodarze po raz pierwszy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie. Chwile później skutecznym blokiem popisał się Wojciech Żaliński i na tablicy w hali MOSiR wyświetlił się wynik 16:13. W tym momencie trener Antiga poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Po powrocie na parkiet punkt ze środka zdobył Graham Vigrass, jednak w kolejnej akcji ponownie blokował Żaliński. O drugą przerwę Stephane Antiga poprosił przy stanie 18:14 dla Cerradu. Po powrocie na parkiet po stronie ONICO doszło do kilku zmian – w miejsce Rafaela Araujo pojawił się Sharone Vernon-Evans, a Łukasza Wiese zastąpił Mateusz Janikowski. W końcówce partii gospodarze powiększyli przewagę do pięciu punktów – 22:17. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21.

Drugą partię efektownym atakiem z drugiej linii rozpoczął Bartosz Kwolek. Na boisku pozostał Sharone Vernon-Evans, który zdobył dla ONICO punkt numer dwa. Gospodarze szybko odpowiedzieli skutecznymi akcjami i po outowym ataku Łukasza Wiese objęli prowadzenie 4:2. Przy stanie 8:5 dla radomian Stephane Antiga poprosił o pierwszą przerwę. Po powrocie na parkiet warszawianie rozpoczęli odrabianie strat – dzięki znakomitemu serwisowi Bartosza Kwolka ONICO zniwelowało stratę do zaledwie jednego punktu (9:8). Chwilę później przechodzącą piłkę znakomicie wykorzystał Andrzej Wrona, co dało warszawianom remis – 11:11. W kolejnych akcjach kibice zgromadzeni w hali MOSiR mogli podziwiać kilka długich i pasjonujących wymian. Po kilku minutach ONICO wyszło na prowadzenie 14:13 po udanej akcji Bartosza Kwolka, który sprytnie obił radomski blok. Gospodarze nie pozwolili jednak na powiększenie przewagi i w kolejnych akcjach na tablicy ponownie pojawiały się remisowe wyniki. Niestety, w końcówce partii po stronie ONICO popełniono błąd podwójnego odbicia. Cerrad objął prowadzenie 22:20, a Stehpane Antiga niezwłocznie wykorzystał drugą przerwę. Gospodarze utrzymali przewagę do końca partii – drugi set zakończył Wojciech Żaliński (25:22).

Trzeci set rozpoczął się od punktowych akcji Tomasza Fornala i Andrzeja Wrony. Znakomitą serią zagrywek popisał się Wojciech Żaliński, który wyprowadził swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Stephane Antiga szybko poprosił o przerwę, jednak po powrocie na parkiet zablokowany został Bartosz Kwolek. W kolejnych akcjach siatkarze ONICO znakomicie spisywali się w bloku – w tym elemencie punktowali Kwolek i Vernon-Evans. Czarni kontrolowali jednak wynik i utrzymywali trzy-, czteropunktową przewagę. ONICO rozpoczęło odrabianie strat przy stanie 12:8 – w trzech kolejnych akcjach punktowali Kwolek i Araujo. Chwilę później z drugiej linii efektownie zaatakował Kwolek, dzięki czemu warszawianie doprowadzili do remisu (15:15). Szesnasty punkt dla gości zdobył Rafael Araujo i szkoleniowiec radomian, Robert Prygiel, poprosił o pierwszy czas. Po chwili przerwy as serwisowy zaliczył Graham Vigrass i skutecznie atakował Araujo. Drużyna Stephane’a Antigi powiększyła przewagę do czterech punktów (19:15), a radomianie wykorzystali drugą przerwę na żądanie. Po powrocie na parkiet radomianie zdobyli cztery punkty z rzędu i w trzecim secie ponownie pojawił się remisowy wynik. Po przerwie na życzenie Stephane’a Antigi as serwisowy dołożył Tomasz Fornal i było 20:19 dla Cerradu. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:22 dla gospodarzy. MVP spotkania wybrany został Wojciech Żaliński.

Cerrad Czarni Radom - ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni: Pajenk, Żaliński, Vincić, Huber, Zhigalov, Fornal, Ruciak(L) - Kwasowski

Trener: Robert Prygiel

ONICO: Kwolek, Brizard, Wrona, Wiese, Vigrass, Araujo, Wojtaszek(L) - Vernon-Evans, Janikowski, Nowakowski

Trener: Stephane Antiga