ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Derby Mazowsza jak zwykle pod napięciem

W środę 10 lutego siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej rozegrają mecz szesnastej kolejki PlusLigi. Nie będzie to jednak zwykła ligowa potyczka. Przeciwnikiem Inżynierów będzie bowiem ekipa Cerrad Czarnych Radom. Gracze Jakuba Bednaruka chcą zrewanżować się rywalom za porażkę 1-3, której 10 listopada doznali w Arenie Ursynów. Ich forma po wyraźnym kryzysie - bo tak nazwać można cztery przegrane z rzędu - idzie w górę, co udowodnili w ostatnim ligowym meczu. Choć nie pokonali ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wcale nie odstawali od gwiazd siatkówki. W drugiej partii zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki, a w trzeciej - prowadzili aż czterema punktami. - Niestety nie potrafiliśmy wykorzystać własnych szans. Nasza drużyna nie dojrzała jeszcze do tego, żeby wygrywać takie mecze - podsumował Paweł Zagumny, kapitan i rozgrywający Inżynierów. Derby Mazowsza od zawsze wywołują wiele emocji, a te rozgrywane w radomskiej hali MOSiR są wyjątkowo gorące. Wszystko przez atmosferę, jaka tam panuje. Dbają o nią oczywiście kibice uchodzący za najlepiej i najgłośniej dopingujących w Polsce. Inżynierów nie przeraża jednak rywalizacja pod napięciem. - Lubimy grać w Radomiu. Bardzo cieszę się na ten mecz. Prezentujemy coraz lepszą siatkówkę, więc nie mogę się go doczekać - powiedział Jakub Bednaruk, trener AZS Politechniki. Po piętnastu rozegranych meczach AZS Politechnika Warszawska z czternastoma punktami na koncie zajmuje w tabeli PlusLigi dziesiąte miejsce. Czarni zgromadzili prawie dwa razy więcej punktów niż Inżynierowie - 27 - i plasują się na siódmej pozycji. - Bardzo trudno będzie nam dogonić radomską ekipę, ale jeśli chcemy to zrobić, musimy teraz zwyciężyć - stwierdziła Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej SA. - Wierzę w naszych zawodników. Już podczas starcia z ZAKSĄ pokazali, że wracają na właściwe tory. Czekam więc na pozytywne wieści - uśmiechnęła się. Mecz Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Piotr Dudek i Mariusz Gadzina. Funkcję komisarza pełnić będzie Robert Malicki.