Derby Mazowsza wcale nie o pietruszkę


W ostatnim wyjazdowym meczu fazy zasadniczej PlusLigi w sezonie 2014/2015 PlusLigi AZS Politechnika Warszawska zmierzy się z Cerrad Czarnymi Radom. Do derbów Mazowsza dojdzie w piątek 13 lutego.


Stawką spotkania miało być miejsce w ósemce PlusLigi, gwarantujące udział w ćwierćfinale. Miało być, bo stołeczni siatkarze na początku 2015 roku zaliczyli kilka wpadek i na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej tracą do Czarnych sześć punktów. Nawet jeśli wygrają dwa najbliższe mecze po 3-0, a radomianie dwukrotnie przegrają 0-3, zespoły i tak nie zamienią się miejscami w tabeli. Cerrad Czarni pozostaną na ósmej pozycji, Politechnika zaś wciąż będzie dziewiąta.

- Gran Derbi zawsze wiążą się z dużymi emocjami - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Choć nie gramy o miejsce w ósemce, to dla nas bardzo ważny mecz. Gramy o prestiż - wyjaśnił. - Czarni nie mogą już ani awansować w tabeli, ani spaść. Może więc wyjdą na boisko w rezerwowym składzie? - zażartował. Nawet jeśli na parkiecie w radomskiej hali pojawią się zmiennicy, Inżynierów czeka trudna przeprawa. Ekipa Roberta Prygla, niezależnie od tego, kto wybiega na boisko, obecnie gra naprawdę dobrze i jest groźna dla każdego.

Dodatkowego smaczku meczowi dodał wpis na Twitterze Wojciecha Żalińskiego. Przyjmujący Cerrad Czarnych Radom po zwycięstwie nad Indykpolem AZS Olsztyn umieścił w tym serwisie społecznościowym selfie drużyny, dopisując do niego określenie „Pumy Prygla”. Nawiązał tym samym do tradycji „Wilków Bednaruka”, jak nazywa się siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej, którzy po każdym wygranym meczu umieszczają w mediach społecznościowych pamiątkowe zdjęcie z szatni. „Musicie od nas kopiować zdjęcia i zwierzęce pseudonimy?” - odpowiedział Żalińskiemu trener Bednaruk.

Mecz rozpocznie się o 17.00. Poprowadzą go Mariusz Gadzina i Piotr Dudek. Komisarzem zawodów będzie Henryk Kośla.


Fot.: Tomasz Adamaszek