Do Bielska-Białej po trzy punkty. ONICO AZS Politechnika Warszawska chce rewanżu

W środę 22 lutego w meczu dwudziestej trzeciej kolejki PlusLigi ONICO AZS Politechnika Warszawska zmierzy się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Gracze Jakuba Bednaruka celują w komplet punktów. 

Inżynierowie do Bielska-Białej pojechali w bojowych nastrojach. Chcą zrewanżować się za porażkę 1-3 poniesioną w grudniu przed własną publicznością. - Nic nam się wówczas nie udawało, ale... o takich meczach nie chcemy pamiętać. Wyjdziemy na boisko i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby się zrehabilitować - powiedział Jan Firlej, który pod nieobecność kontuzjowanego Pawła Zagumnego jest podstawowym rozgrywającym ONICO AZS Politechniki. - Liczę, że wrócimy do Warszawy z trzema punktami - dodał.

Faworytem spotkania są warszawianie. Z dwudziestoma dziewięcioma punktami na koncie zajmują oni bowiem dziesiąte miejsce w tabeli. BBTS Bielsko-Biała z szesnastoma oczkami plasuje się zaś na czternastej pozycji. Zawodnicy Rastislava Chudíka nie wygrali żadnego spotkania od półtora miesiąca. - Nie patrzymy na tabelę. Przed meczem w Warszawie też byliśmy kilka pozycji wyżej, a przegraliśmy - przypomniał Jan Firlej.

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, aby zrealizować postawiony przed nimi cel - czyli zajęcie miejsca wśród ośmiu najlepszych drużyn PlusLigi po fazie zasadniczej - muszą pokonać BBTS Bielsko-Biała. - Wszyscy bardzo się staramy; zależy nam na tej czołowej ósemce. Rok temu zespół był w podobnej sytuacji i udało się. Myślę, że teraz też jest to do zrobienia. Wszystko w naszych rękach - skomentował przyjmujący Bartosz Kwolek.

Mecz BBTS Bielsko-Biała - ONICO AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Paweł Burkiewicz. Komisarzem zawodów będzie Robert Grzanka, a kwalifikatorem - Jacek Hojka.   Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com