ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Do Bielska-Białej po trzy punkty. ONICO AZS Politechnika Warszawska chce rewanżu

W środę 22 lutego w meczu dwudziestej trzeciej kolejki PlusLigi ONICO AZS Politechnika Warszawska zmierzy się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Gracze Jakuba Bednaruka celują w komplet punktów. 

Inżynierowie do Bielska-Białej pojechali w bojowych nastrojach. Chcą zrewanżować się za porażkę 1-3 poniesioną w grudniu przed własną publicznością. - Nic nam się wówczas nie udawało, ale... o takich meczach nie chcemy pamiętać. Wyjdziemy na boisko i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby się zrehabilitować - powiedział Jan Firlej, który pod nieobecność kontuzjowanego Pawła Zagumnego jest podstawowym rozgrywającym ONICO AZS Politechniki. - Liczę, że wrócimy do Warszawy z trzema punktami - dodał.

Faworytem spotkania są warszawianie. Z dwudziestoma dziewięcioma punktami na koncie zajmują oni bowiem dziesiąte miejsce w tabeli. BBTS Bielsko-Biała z szesnastoma oczkami plasuje się zaś na czternastej pozycji. Zawodnicy Rastislava Chudíka nie wygrali żadnego spotkania od półtora miesiąca. - Nie patrzymy na tabelę. Przed meczem w Warszawie też byliśmy kilka pozycji wyżej, a przegraliśmy - przypomniał Jan Firlej.

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, aby zrealizować postawiony przed nimi cel - czyli zajęcie miejsca wśród ośmiu najlepszych drużyn PlusLigi po fazie zasadniczej - muszą pokonać BBTS Bielsko-Biała. - Wszyscy bardzo się staramy; zależy nam na tej czołowej ósemce. Rok temu zespół był w podobnej sytuacji i udało się. Myślę, że teraz też jest to do zrobienia. Wszystko w naszych rękach - skomentował przyjmujący Bartosz Kwolek.

Mecz BBTS Bielsko-Biała - ONICO AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Paweł Burkiewicz. Komisarzem zawodów będzie Robert Grzanka, a kwalifikatorem - Jacek Hojka.   Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com