ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Do trzech razy sztuka: ONICO jedzie do Zawiercia

W sobotę, w meczu dziesiątej kolejki PlusLigi, siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się z beniaminkiem rozgrywek – Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Dla podopiecznych Stephane’a Antigi będzie to trzecie wyjazdowe spotkanie z rzędu. Zawodnicy naszej drużyny kontynuują serię wyjazdów na boiska ligowych rywali. Pierwsze dwa należały do zadań z gatunku tych najtrudniejszych – warszawianie pojechali do miast aktualnych mistrzów i wicemistrzów Polski. W meczach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrą Bełchatów nie udało się zdobyć punktów (przegrane 1:3 i 0:3), ale w obu potyczkach siatkarze ONICO pokazali się z lepszej strony niż mogłyby sugerować wyniki. Kibice obecni na meczach zobaczyli dużo walki, sporo emocjonujących wymian i przy odrobinie szczęścia końcowe rezultaty mogły być zupełnie inne, na co po meczu ze Skrą uwagę zwrócił Damian Wojtaszek: - Była walka, było naprawdę bardzo dużo fajnych wymian. Gra stała na wysokim poziomie, ale zawsze musi być ten przegrany zespół. My popełniliśmy kilka błędów i to zdecydowało o zwycięstwie Skry. Każdy set był rozstrzygnięty „na przewagi”, więc wynik mógł być zupełnie inny i na naszą korzyść. Jestem zadowolony, bo podjęliśmy walkę i pokazaliśmy, że możemy grać na wysokim poziomie. Siatkarze ONICO mieli dość dużo czasu na treningi przed najbliższym spotkaniem – mecz z PGE Skrą Bełchatów zagrali w zeszły czwartek i mieli ponad tydzień na spokojne przygotowanie. Co ciekawe, sobotni rywal z Zawiercia również swoje ostatnie spotkanie rozegrał z drużyną z Bełchatowa. W środę, w zaległym spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek, zawiercianie ulegli utytułowanemu rywalowi 0:3 i zajmują obecnie piętnaste miejsce w tabeli, mając zaledwie cztery punkty na swoim koncie. Aluron Virtu Warta Zawiercie to absolutny beniaminek obecnego sezonu PlusLigi. Dla drużyny jest to pierwszy w historii sezon w siatkarskiej elicie. Zawiercianie wywalczyli awans pokonując w dwumeczu barażowym ostatnią drużynę zeszłego sezonu PlusLigi – AZS Częstochowa. Po historycznym awansie przyszedł czas na zmiany kadrowe i wzmocnienia w składzie. Na początek dokonano zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem Aluronu Virtu został Włoch, Emanuele Zanini, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Słowacji. Dotychczasowy trener zespołu – Dominik Kwapisiewicz pozostał w klubie i pełni funkcję asystenta Włocha. W klubie pojawiło się także kilku nowych zawodników, wśród których nie zabrakło głośnych nazwisk. Na przeprowadzkę do Zawiercia zdecydował się m.in. Grzegorz Bociek. Uczestnik mistrzostw Europy w 2013 roku w drużynie beniaminka chce odbudować formę po kilku latach, w których zmagał się z kontuzjami i chorobami. W ostatnim sezonie występował w drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Taką samą drogę obrał nowy rozgrywający Aluronu Virtu – Grzegorz Pająk. W klubie pojawili się także zawodnicy zagraniczni. Na pozycji libero występuje pierwszy Japończyk w historii PlusLigi - Taichiro Koga, a środkowym zespołu z Zawiercia został aktualny reprezentant USA - David Smith. Mimo ciekawych nazwisk, jakie znajdziemy w składzie sobotniego rywala ONICO, to siatkarze naszej drużyny są faworytami nadchodzącego spotkania. Wierzymy, że podopieczni trenera Antigi po dwóch porażkach powrócą do wygrywania i zaczną marsz w górę ligowej tabeli. Początek meczu o godzinie 17:00. Kibiców naszej drużyny zapraszamy do wspierania zawodników ONICO na wyjeździe organizowanym przez Klub Kibica ONICO Warszawa, a tych których w Zawierciu zabraknie, zachęcamy do śledzenia relacji w klubowych mediach ONICO. Partnerem meczu z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie jest dzielnica Wawer.