„Drużyna” już w kinach. Inżynierowie polecają


Od kilku dni na ekranach kin zobaczyć można film
„Drużyna”, przedstawiający kulisy pracy reprezenacji Polski mężczyzn w piłce siatkowej. Widzieli go już zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej, którzy gościli na uroczystej premierze.

W Multikinie w Złotych Tarasach pojawili się Paweł Mikołajczak, Marcin Nowak, Maciej Olenderek, Jakub Radomski, Mateusz Sacharewicz, Patryk Strzeżek i Waldemar Świrydowicz. Na premierze obecny był również Artur Szalpuk, który spożytkował w ten sposób wolny dzień po powrocie z obozu reprezentacji Polski juniorów. W Multikinie gościli także trener Jakub Bednaruk i statystyk - Bartosz Kaczmarek. Jakie były ich wrażenia po projekcji?

- Film jest naprawdę interesujący. Gratuluję twórcom pomysłu i wykonania - ocenił Artur Szalpuk. - Mnie również się podobało. Muszę jednak przyznać, że liczyłem na zaskoczenie, a na ekranie zobaczyłem to, co doskonale znam z pracy w klubie - podsumował z kolei Jakub Radomski. - Fabuła rzeczywiście była dość oczywista, ale zdjęcia i muzyka to najwyższy poziom - zauważył Mateusz Sacharewicz. - Reżyser próbuje przybliżyć fanom siatkówki to, co każdy siatkarz czuje przed meczem, ale też w jego trakcie i po zawodach. Są momenty, które obrazują radość po zwycięstwie i smutek po porażce. Więcej nie zdradzę - dodał z uśmiechem środkowy naszego zespołu.

Film „Drużyna” ocenił także trener Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec naszej ekipy opinią podzielił się na Twitterze


- Film pokazuje to, co każdy widz chciałby zobaczyć. Mnie również zabrakło w nim elementu zaskoczenia - przeanalizował Mateusz Sacharewicz. - „Drużyna” przedstawia kibicom życie siatkarzy podczas zgrupowania kadry. Widzowie dowiedzą się z niego, jak wyglądają przejazdy na mecze, zajęcia w czasie wolnym, a nawet posiłki ich idoli - zabrał głos Bartosz Kaczmarek. - Kibice w kinie będą mogli poczuć atmosferę szatni i poznać emocje, jakie towarzyszą zawodnikom. Film ten zatem to obowiązkowa pozycja dla każdego fana siatkówki - zakończył statystyk naszej ekipy.Fot.: www.azspw.com