Drużyna ONICO podziękowała Michalince

Drużyna ONICO podziękowała Michalince

Po spotkaniu z GKS-em Katowice doszło do wyjątkowego wydarzenia. Z rąk Andrzej Wrony koszulkę ze swoim imieniem otrzymała Michalinka, bohaterka licytacji, której zysk przeznaczony został na leczenie Beaty Dąbrowskiej.

W marcu tego roku, przy okazji targów sportowych Living Fit EXPO przed ONICO Gdynia Półmaratonem zorganizowany został konkurs, w którym to za każdy przebiegnięty kilometr ONICO S.A. wpłacało 10 zł na rzecz Fundacji ONICO. Michalinka przebiegła wtedy trzy kilometry dorzucając aż 30 złotych na konto Fundacji. W nagrodę otrzymała też koszulkę Andrzeja Wrony z podpisami kolegów z klubu.

Okazało się, że dziewczynka ma jeszcze większe serce. Otóż wygraną koszulkę przekazała na licytację, z której zysk został przeznaczony na leczenie Beaty Dąbrowskiej, dyrektorki szczecińskiego przedszkola, chorej na nowotwór złośliwy. Do całej akcji aktywnie włączyli się warszawscy siatkarze, którzy docenili działania małej Michalinki i wsparli Fundację ONICO

Po meczu z GKS-em Katowice kapitan naszej drużyny, Andrzej Wrona, podziękował Michalince za jej wielkie serce i w imieniu całego zespołu wręczył małej bohaterce koszulkę z jej imieniem.

 

Fot. Jacek Prondzynski