Dzieci z Olimpiad Specjalnych na treningu Politechniki


Na treningu AZS Politechniki Warszawskiej gościli młodzi sportowcy z Olimpiad Specjalnych. Dzieci najpierw przyglądały się zajęciom Inżynierów, a następnie same wybiegły na boisko Areny Ursynów i ćwiczyły pod okiem trenera Jakuba Bednaruka.


- Dla nas każde takie spotkanie z młodzieżą to przyjemność - powiedział Jakub Bednaruk. - Zawodnikom Olimpiad Specjalnych pokazaliśmy, jak pracujemy, a później zobaczyliśmy, jak one radzą sobie na siatkarskim boisku. Widzieliśmy na ich twarzach radość - o to właśnie chodziło - stwierdził szkoleniowiec, szeroko się uśmiechając. - Powiedziałem dzieciom, że jeżeli tylko będą miały ochotę, mogą po raz kolejny odwiedzić nas na treningu - dodał.

W Arenie Ursynów gościł również Paweł Papke - były siatkarz, a obecnie poseł na Sejm RP. - Paweł Papke, podobnie jak Sebastian Świderski i Vladimir Grbić, jest ambasadorem Olimpiad Specjalnych - wyjaśnił Krzysztof Krukowski, Dyrektor Olimpiad Specjalnych. - Dziękujemy AZS Politechnice Warszawskiej, że zainteresowała się naszą inicjatywą. Siatkarze i sztab szkoleniowy z trenerem Jakubem Bednarukiem na czele przyjęli nas bardzo ciepło - wyraził wdzięczność.

Dzieci z Olimpiad Specjalnych, które gościły na treningu Inzynierów, już zapowiedziały, że będą kibicować im podczas najbliższego meczu - z PGE Skrą Bełchatów. - Otrzymaliśmy zaproszenie ze strony klubu i chętnie z niego skorzystamy - powiedział Krzysztof Krukowski. - Przyjdziemy na Torwar i będziemy trzymać za was kciuki - obiecali młodzi sportowcy, żegnając się z siatkarzami.

Olimpiady Specjalnie to stowarzyszenie, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy stowarzyszenia rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Olimpiady Specjalne wspierają także rodziny zawodników, pomagając im w wysiłkach opiekuńczych. Oddziałują również na szersze środowisko społeczne. Pokazując wysiłek sportowy swoich zawodników, ich emocje i radość z uprawiania sportu, starają się przełamywać stereotypy i przyczyniają się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Fot. azspw.com