ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Dzieci z Olimpiad Specjalnych na treningu Politechniki


Na treningu AZS Politechniki Warszawskiej gościli młodzi sportowcy z Olimpiad Specjalnych. Dzieci najpierw przyglądały się zajęciom Inżynierów, a następnie same wybiegły na boisko Areny Ursynów i ćwiczyły pod okiem trenera Jakuba Bednaruka.


- Dla nas każde takie spotkanie z młodzieżą to przyjemność - powiedział Jakub Bednaruk. - Zawodnikom Olimpiad Specjalnych pokazaliśmy, jak pracujemy, a później zobaczyliśmy, jak one radzą sobie na siatkarskim boisku. Widzieliśmy na ich twarzach radość - o to właśnie chodziło - stwierdził szkoleniowiec, szeroko się uśmiechając. - Powiedziałem dzieciom, że jeżeli tylko będą miały ochotę, mogą po raz kolejny odwiedzić nas na treningu - dodał.

W Arenie Ursynów gościł również Paweł Papke - były siatkarz, a obecnie poseł na Sejm RP. - Paweł Papke, podobnie jak Sebastian Świderski i Vladimir Grbić, jest ambasadorem Olimpiad Specjalnych - wyjaśnił Krzysztof Krukowski, Dyrektor Olimpiad Specjalnych. - Dziękujemy AZS Politechnice Warszawskiej, że zainteresowała się naszą inicjatywą. Siatkarze i sztab szkoleniowy z trenerem Jakubem Bednarukiem na czele przyjęli nas bardzo ciepło - wyraził wdzięczność.

Dzieci z Olimpiad Specjalnych, które gościły na treningu Inzynierów, już zapowiedziały, że będą kibicować im podczas najbliższego meczu - z PGE Skrą Bełchatów. - Otrzymaliśmy zaproszenie ze strony klubu i chętnie z niego skorzystamy - powiedział Krzysztof Krukowski. - Przyjdziemy na Torwar i będziemy trzymać za was kciuki - obiecali młodzi sportowcy, żegnając się z siatkarzami.

Olimpiady Specjalnie to stowarzyszenie, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy stowarzyszenia rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Olimpiady Specjalne wspierają także rodziny zawodników, pomagając im w wysiłkach opiekuńczych. Oddziałują również na szersze środowisko społeczne. Pokazując wysiłek sportowy swoich zawodników, ich emocje i radość z uprawiania sportu, starają się przełamywać stereotypy i przyczyniają się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Fot. azspw.com