Gacek: Cieszymy się, że ONICO może być częścią 30. Biegu Niepodległości

Fot. Jakub Ćmil
Prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek wziął udział w konferencji prasowej przed 30. Biegiem Niepodległości. Stołeczny klub jest partnerem Biegu w wyjątkowym dla Polski roku, w którym świętujemy stulecie odzyskania Niepodległości.

- To dla całego klubu ONICO Warszawa wyjątkowy moment. Bardzo cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu, jakim jest 30. Bieg Niepodległości. Jesteśmy nowym partnerem, ale nasza współpraca z Miastem Stołecznym i Aktywną Warszawą trwa już od dawna. Naszym priorytetem jest promowanie aktywnego trybu życia nie tylko wśród młodzieży, ale całej społeczności Warszawy i robimy to wspólnymi siłami. Dziękuję przedstawicielom Miasta za to, że umożliwili nam stanie się częścią kolejnego, wielkiego projektu - powiedział Piotr Gacek.

- Podczas Biegu Niepodległości aktywność fizyczna w wyjątkowy sposób łączy się z patriotyzmem, który w niedzielę wypełni nasze serca. Życzę wszystkim uczestnikom, żeby do mety dotarli zdrowo i mogli świętować ten wyjątkowy dzień - dodał prezes ONICO Warszawa.

We wtorek 6 listopada w Biurze Zawodów w PKiN pojawili się siatkarze stołecznego zespołu, którzy pomagali przy wydawaniu pakietów startowych. ONICO Warszawa jest też fundatorem nagród w kategorii „Najlepszy warszawiak” i „Najlepsza warszawianka”.
 

Bieg Niepodległości jest ostatnim i zarazem największym biegiem cyklu Warszawskiej Triady Biegowej. Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa organizuje ten bieg, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Co roku 11 listopada bieg startuje o godzinie 11:11. Biegacze mają do pokonania 10 km. Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie, w tym roku będzie liczył 20 tysięcy uczestników. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach – białej i czerwonej tworząc najdłuższą żywą flagę Polski.